"Fenjeraš" Sanderlend raspršio šampionske snove Čelzija

"Plavci" sada sa utakmicom više i dalje zaostaju dva boda za vodećim Liverpulom.
3 komentar(a)
Čelzi - Sanderlend, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.04.2014. 18:45h

Čelzi je doživio neočekivani šok na svom terenu - pobjedom od 2:1, "fenjeraš" Sanderlend je, vjerovatno, raspršio sve šampionske snove čete Žozea Murinja.

Samjuel Eto doveo je domaćina u vođstvo već u 12. minutu, ali je Vikam izjednačio samo pet minuta kasnije, da bi Sanderlend u nastavku meča defanzivom branio dragocjen remi u borbi za opstanak.

Na kraju ne samo da ga je odbranio, već je osvojio sva tri boda, nakon što je Borini realizovao penal u završnici, dosuđen poslije prekršaja Aspilikuete nad Altidoreom.

Čelsi je, tako, pretrpio prvi prvenstveni poraz na Stamford Bridžu pod vođstvom Murinja.

Ovom neočekivanom pobjedom, Sanderlend je došao u situaciju da može da izbjegne prelazak u niži rang pošto zaostaje tri boda za Noričem, prvim timom iznad zone ispadanja.

Totenhem je na svom terenu pobijedio gradskog rivala, Fulam sa 3:1. Domaćin je poveo preko Paulinja u 35. minutu, a Fulam je izjednačio već u sljedećem napadu preko Stiva Sidvela.

Totenhem je do uspjeha posije bolje igre u drugom poluvremenu. Kejn i Kabul obezbijedili su nedostižnu prednost "petlovima", a da će gosti pognutih glava napustiti stadion Vajt Hart Lejn bilo je jasno kada Sidvel u 77. minutu nije realizovao penal.

Totenhem je 19. pobjedom ove sezone zadržao šanse da se bori za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Fulam ostao u zoni ispadanja i sve je dalje od opstanka u elitnoj konkurenciji.

Svonsi su u gostima Njukasl 2:1, i pobjedom napravio odlučujući korak ka opstanku u eliti.

Kristal Palas je, takođe na gostujućem terenu, slavio protiv gradskog rivala Vest Hema 1:0, i definitivno sačuvao status premijerligaša.

Kardif je odigrao samo neriješeno protiv Stouka (1:1), kao i Aston Vila protiv Sautemptona (0:0).

Totenhem - Fulam 3:1

Paulinjo 35, Kejn 48, Kabul 62 - Sidvel 37.

Kardif - Stouk 1:1

Vitingem (penal) 51 - Arnautović (penal) 45+3.

Vest Hem - Kristal Palas 0:1