Hal u finalu FA kupa poslije goleade sa Šefildom

"Tigrovi" u čudesnom meču pobijedili Šefild junajted sa 5:3 i boriće se za trofej prvi put u klupskoj istoriji
Hal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.04.2014. 18:02h

Hal se vraća na "Vembli" 17. maja spreman da promijeni istoriju - "tigrovi" su u polufinalu FA kupa pobijedili Šefild junajted sa 5:3 i boriće se za trofej sa Arsenalom.

Tim Stiva Brusa je dva puta gubio u prvom poluvremenu, a onda je za samo 18 minuta drugog poluvremena s tri gola došao do prednosti od 4:2 i tu je postalo jasno da član Lige jedan nema snage da se vrati.

Junajted je, istina, smanjio na 4:3 u 90, ali je tri minuta kasnije Dejvid Mejler otklonio sve dileme na "Vembliju".

Ovo je tek četvrti put da je u polufinalu FA kupa palo osam ili više golova, nakon što je to bio slučaj 1892, 1899. i 1958. godine.

To znači da će u finalu igrati dva člana Premijer lige, iako su i Vigan (juče protiv Arsenala eliminisan nakon penala) i danas Šefild junajted imali šanse.

Rezultat

Hal - Šefild j. 5:3 (Sagbo 42, Frajat 49, Hadlston 54, Kvin 67, Mejler 90+3 - Bakster 19, Skugal 44, Marfi 90)