Het-trik Iguaina, Inter iskalio bijes na Sampdoriji

Argentinac s tri pogotka pobijedio Lacio, Marko Vešović igrao 90 minuta u trijumfu Torina, Savićeva Fiorentina silna u Veroni
Gonsalo Iguain, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.04.2014. 21:07h

Gonsalo Iguain se poigravao sa Lacijom i het-trikom praktično donio Napolitancima gotovo siguran plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona na ljeto.

Na "San Paolu" je bilo 4:2, iako su Rimljani vodili sa 1:0 (gol Senada Lulića).

Napoli je, ipak, lako preokrenuo na 3:1 (Dris Mertens, dva puta Iguain), a Argentinac je u sudijskoj nadoknadi, kada su gosti (iako s igrače manje) jurili svi u napad da izbjegnu poraz, bravurom u kaznenom prostoru postavio konačan rezultat.

Tim Rafaela Benitesa je tako pet kola prije kraja sačuvao devet bodova prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Fiorentinu koja je deklasirala Veronu u gostima sa 5:3...

Stefan Savić je bio na terenu 90 minuta, upisao je žuti karton, a za golove su bili zaduženi drugi - Alberto Akvilani je postigao dva, Huan Kvadrado, Borha Valero i Alesandro Matri po jedan.

Inter je bio u seriji od četiri meča bez pobjede, pa je iskalio bijes na Sampdoriji i slavio u Đenovi sa 4:0.

Argentinci su dominirali - Mauro Ikardi je bio dvostruki strijelac, pogodili su i Valter Samuel i Rodrigo Palasio, dok je na drugoj strani Maksi Lopes kod 1:0 promašio penal.

Jedan od junaka milanskog tima je Samir Handanović, koji je odbranio jedanaesterac, kao i tri velike šanse protivnika u prvom poluvremenu.

Inter je 20 minuta imao igrača više jer je isključen napadač domaćina Eder.

Torino je trijumfovao protiv Đenove sa 2:1 golovima Ćira Imobilea i Alesija Ćerćija u sudijskoj nadoknadi.

Marko Vešović je bio starter, zamijenjen je svega minut prije nego je Toro napravio veliki preokret.

Trijumfovao je i Milan, i to protiv Katanije - na "San Siru" je bilo 1:0, a jedini gol je postigao Rikardo Montolivo sa preko 30 metara uz lošu reakciju golmana Sicilijanaca Marijana Anduhara.

"Rosonerima" je ovo četvrta pobjeda zaredom...

Milan - Katanija 1:0 (Montolivo 23)

Napoli - Lacio 4:2 (Mertens 41, Higuain 50 (penal), 67, 90+4 - Lulić 21, Onazi 82)

Sampdorija - Inter 0:4 (Ikardi 13, 63, Samuel 63, Palasio 79)

Verona - Fiorentina 3:5 (Sala 14, Toni 73 (penal), Iturbe 90+1 - Kvadrado 31, Akvilani 44, 86, Valero 63, Matri (penal) 82)

Livorno - Kjevo 2:4 (Siligardi 6, Paulinjo 34 (penal) - Paloski 9, 45+2, 56 (penal), Tero 23)

Torino - Đenova 2:1 (Imobile 90+1, Ćerći 90+3, Đilardino 85)

Bolonja - Parma 1:1 (Kerubin 44 - Paladino 79)