Juve se vratio se na plus 8, Milan se kockao i pobijedio

Toskancima je u Torinu presudio dvostruki strijelac Fernando Ljorente golovima u 32. i 35. minutu
2 komentar(a)
Fernando Ljorente, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.04.2014. 21:24h

Juventus je rutinskom pobjedom nad Livornom (2:0) odbio nalet Rome i sačuvao mir pred finiš Serije A.

"Dama" je odgovorila "vučici" i vratila se na sigurnih osam bodova prednosti na prvoj poziciji, a do kraja prvenstva je ostalo još šest kola.

Aktuelni šampion je dominirao protiv ekipe iz Toskane i u samo četiri minuta riješio sve - u 32. i 35. je pogađao Fernando Ljorente, pa je drugo poluvrijeme bilo samo odrađivanje posla za sastav Antonija Kontea.

Španca je posljednjih 15 minuta na terenu odmijenio Mirko Vučinić...

Livorno je i nakon ove utakmice u zoni ispadanja, sa dva boda manje od Bolonje i Kjeva koji su iznad crte.

Milan je slavio u Đenovi sa (2:1) i upisao treći vezani trijumf.

Gosti su vodili sa 2:0 (strijelci Adel Tarabt i Keisuke Honda), ali su do posljednje sekunde strahovali za bodove, jer je Đenova u 73. minutu smanjila (autogol Kristijana Abijatija), a onda stvorila još tri velike šanse da izvuče remi...

Đenova - Milan 1:2 (Abijati (autogol) 73 - Tarabt 20, Honda 56)

Juventus - Livorno 2:0 (Ljorente 32, 35)