Džerard kapitenski nosi "redse", Everton se igrao sa Arsenalom

Liverpul golovima kapitena iz penala pobijedio Vest Hem i vratio prvo mjesto pred veliki derbi sa Sitijem
2 komentar(a)
Ažurirano: 06.04.2014. 17:28h

Golovima kapitena Stivena Džerarda (oba iz penala) Liverpul je pobijedio Vest Hem sa 2:1, upisao deveti uzastopni trijumf u Premijer ligi i s prve pozicije čeka derbi sa Mančester sitijem narednog vikenda koji bi mogao da odluči šampiona.

"Redsi" su trijumfovali prvi put u sezoni kada strijelci nisu bili Luis Suares ili Danijel Staridž, ali zato je tu bio kapiten.

Džerard je prvo pogodio nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao štoper domaćina Džejms Tomkins, a onda i u 71. minutu pošto je golman Vest Hema Adrijan oborio Džona Flanagana.

Drugi penal svakako jeste sporan, jer je Adrijan prvo imao kontakt s loptom, ali je sudija Entoni Tejlor time što je po drugi put pokazao na bijelu tačku možda i kompenzovao odluku iz prvog poluvremena.

Tada je priznao gol "čekićarima", iako je Endi Kerol faulirao golmana Simona Minjolea (to mu je sugerisao i pomoćnik) prije nego je Gaj Demel zatresao mrežu.

Kako god, klub iz grada Bitlsa je opet na vrhu, sa dva boda više od Čelzija, a četiri od Sitija, koji je ipak u najboljoj poziciji s obzirom na to da tek treba da odigra dvije zaostale utakmice u ligi.

"Nisam siguran da ćemo biti šampioni, ostalo je još pet utakmica i svaka od njih je krucijalna. Ako pobijedimo Siti biće to nešto sasvim drugo, ali čeka nas još mnogo posla do kraja", rekao je Džerard, koji je pogodio 10 od 11 penala koliko je šutirao ove sezone.

Menadžer Vest Hema Sem Alardajs je žalio što je morao da priča o suđenju više nego o fudbalu.

"Utakmica je donijela velike sudijske greške. Naš gol je bio nakon faula, drugi penal Liverpula nije postojao... Suština je da nam nedostaju kvalitetne sudije, jer iz sedmice u sedmicu pričamo istu priču. Znam da ne postoji njihova želja da nešto urade kako ne treba, ali definitivno nešto mora da se mijenja", kazao je Alardajs.

Sa Alardajsom se složio i Brendan Rodžers.

"Bilo je sudijskih propusta na obje strane. Ipak, mislim da je jasno da smo bili bolji tim u ovoj utakmici", istakao je Rodžers, ali i dodao da misli da su oba penala za njegov tim bila evidentna.

Liverpul juri titulu, a Everton Ligu šampiona.

Nakon što su "karamele" deklasirale Arsenal (3:0) došle su na svega bod minusa (uz meč manje) u odnosu na „tobdžije” koje drže to četvrto mjesto.

Sve je riješeno već u prvom poluvremenu. Goste je načeo Stiven Nejsmit, potom se sa odranom londonskog tima poigrao Romelu Lukaku, a tačku na meč je stavio Mikel Arteta autogom na stadionu na kojem je stekao fudbalsko ime u Engleskoj.

"Najviše sam zadovoljan načinom na koji smo se branili. Pokušaćemo da izborimo Ligu šampiona, ali iskustvo iz ovakve lige govori da ne smijemo da gledamo mnogo naprijed. Jer, ako se opustimo, već u narednoj utakmici ćemo dobiti opomenu", rekao je Roberto Martines koji vodi Everton kroz najbolju sezonu u istoriji u Premijer ligi kada su osvojeni bodovi u pitanju.

Everton - Arsenal 3:0 (Nejsmit 13, Lukaku 34, Arteta (autogol) 61)

Vest Hem - Liverpul 1:2 (Demel 45+2 - Džerard (penal 44, (penal) 71)