Jovetić strijelac u pobjedi Sitija, siguran i Čelzi

Jo-Jo je u 77. minutu ušao u igru umjesto Silve, a četiri minuta kasnije je iskoristio lošu intervenciju odbrane gostiju i sa nekoliko metara pogodio mrežu
2 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.04.2014. 18:47h

Nepuna četiri minuta igre bila su dovoljna Stevanu Jovetiću da se upiše u strijelce i ovjeri pobjedu Mančester sitija kod kuće protiv Sautemptona sa 4:1, u prvoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Jo-Jo je u 77. minutu ušao u igru umjesto Silve (sedmi put u sezoni je ušao sa klupe), a u 81. je iskoristio lošu intervenciju odbrane gostiju i sa nekoliko metara pogodio nebranjenu mrežu.

To je drugi gol crnogorskog reprezentativca u prvenstvu.

Osim Jovetića, strijelci za Siti bili su Jaja Ture u trećem minutu iz jedanaesterca, Samir Nasri i Edin Džeko u u prvom, odnosno četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena.

Jedini gol za Sautempton postigao je Riki Lambert u 37. minutu iz jedanaesterca.

Siti je ovom pobjedom došao na samo bod zaostatka za liderom Liverpulom, koji ima i utakmicu više, a "crveni" će sjutra gostovati Vest Hemu.

A Čelzi je rutinskim trijumfom nad Stoukom () prebolio tešku prethodnu sedmicu (porazi od Kristal Palasa i Pari Sen Žermena) i i makar na 24 časa preuzeo lidersku pobjedu od Liverpula.

Mohamed Salah je prvi meč u startnoj postavi u Premijer ligi krunisao golom u 32, Frenk Lampard je u 61. promašio penal, a onda se iskupio i zatresao mrežu, da bi tačku na meč stavio Vilijan prekrasnim pogotkom...

Mančester Junajted je savladao u gostima ekipu Njukasla sa 4:0, i nagovijestio je da bi mogao da se umiješa u borbu za gornji dio tabele pošto sada zaostaje sedam bodova za četvrtoplasiranim Arsenalom.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Huan Mata.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Fulam na gostovanju Aston Vili (2:1), dok je razočaravajuću neuspjeh zabilježio Kardif na domaćem terenu i teškim porazom od Kristal Palasa (3:0) napravio korak nazad u borbi za opstanak.

Čelzi - Stouk 3:0