Džekova majstorija dovoljna za pobjedu Rome, poraz Intera

67 pregleda 0 komentar(a)
Edin Džeko AS Roma, Foto: Corrieredellosport.it
Ažurirano: 19.08.2018. 20:40h

Roma je pobjedom otvorila novu sezonu u Seriji A.

Slavila je sa 1:0 na gostovanju protiv Torina, a čovjek odluke je bio Edin Džeko, koji je maestralno pogodio u 89. minutu nakon centaršuta Džastina Klajverta.

I "granata" i "vučica" su imali veliki broj šansi, pravo je čudo kako do finiša nije viđen nijedan pogodak, ali gol kakav je dao napadač iz Bosne i Hercegovine je vrijedilo čekati...

Torino 0-1 Roma - Edin Dzeko 89' from r/soccer

Inter je očajno otvorio sezonu - nije bilo ni igre ni rezultata.

Na put "crno-plavima" stao je Sasuolo koji je na svom terenu slavio sa 1:0, i to golom Domenika Berardija u 27. minutu iz penala.

Parma je na povratku u Seriju A upisala remi protiv Udinezea, iako je vodila rezultatom 2:0 pogocima Inglezea i Barile poslije 60 minuta.

"Zebre" su, međutim, pronašle način da izbjegnu poraz i došle do boda preko De Paula i Fofane.

Spal je savladao Bolonju u gostima sa 1:0, dok je Empoli kod kuće bio bolji od Kaljarija sa 2:0.