Bonući ispravio Vučinića, Juve blizu polufinala

Bazel, Juventus i Benfika na korak su plasmana u polufinale Lige Evrope, epilog je prvih utakmica četvrtfinala.
4 komentar(a)
Leonardo Bonući, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.04.2014. 21:45h

U četvrtom duelu, Porto je makar za jedan procenat bliži od Sevilje, nakon minimalnog trijumfa od 1:0 na stadionu “Dragao”.

Bazel je šokirao Valensiju i pobjedom od 3:0 pred praznim tribinama “St.Jakoba” (suspenzija) žestoko se približio reprizi prošlogodišnjeg uspjeha. I tada su Švajcarci igrali u polufinalu, u kojem su nesrećno eliminisali od aktuelnog šampiona Čelzija.

Valensiji je presudio Matijas Delgado, sa dva gola u prvom polrazmaku od samo četiri minuta - prvo je u 34. pogodio razornim šutem sa 20 metara šesnaesterca, a u 38. spretnom reakcijom u šesnaestercu. Veliki trijumf potvrdio je Štoker u nadoknadi.

Juventus je slavio protiv Liona na “Žerlanu” golom Leonarda Bonućija nakon prekida i gužve u šesnaestercu pet minuta prije kraja. Defanzivac Juventusa time je ispravio Mirka Vučinića, koji je ušao na teren u 55. minutu, a nekoliko trenutaka prije jedinog gola imao veliku šansu da sjajnu partiju kruniše pogotkom.

Najveći dio posla završila je i Benfika, koja je golom Salvija u 48. minutu slavila protiv AZ Alkmara u Holandiji.

Porto je bio mnogo bolji rival od Sevilje, ali je propustio da kruniše dominaciju sa još nekim golom u mreži.

Ostalo je 1:0, nakon pogotka glavom Mangale u 31. minutu. Španci su u finišu igrali sa igračem više zbog isključenja Fernanda, ali su baš u tom periodu bili srećni da ne prime drugi gol, pošto je Kvarežma pogodio stativu iz slobodnog udarca.