Juve izgubio nakon pet mjeseci, zaigrao Vučinić

3 komentar(a)
Hose Kaljehon, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.03.2014. 21:15h

Nakon gotovo pet i po mjeseci i 22 utakmice Juventus je poražen u Seriji A - na put "staroj dami" stao je Napoli koji je pobijedio sa 2:0.

Do večeras aktuelni šampion je posljednji put pao još u oktobru prošle godine poslije čudesnog preokreta Fiorentine koja je slavila na "Frankiju" sa 4:2, iako je gubila sa 2:0...

Sastavu Antonija Kontea, u kojem je šansu dobio i Mirko Vučinić (zamijenio nervoznog Pabla Osvalda u 69. minutu), presudili su golovi Hosea Kaljehona i Drisa Mertensa, s tim što je pogodak Španca za 1:0 bio iz evidentnog ofsajda.

Vučinić je za 20 minuta ostavio solidan utisak - imao je dobru priliku sa 20 metara čim je ušao u igru, a nakon toga je i "upakovao" veliku šansu koju nije iskoristio Maurisio Isla.

Juve je i dalje veliki favorit da odbrani Skudeto - sedam kola prije kraja ima 11 bodova više od Rome, koja ima i meč manje.

A Roma je savladalala Sasuolo u gostima (2:0) i revanširala mu se za šokantan remi u Rimu u prvom dijelu šampionata.

"Vučica" je došla do prednosti u 16. minutu nakon što je Matija Destro iskoristio sjajnu asistenciju Rađe Naigolana.

Dvadesetak minuta kasnije arbitar Nikola Ricoli je pokazao na bijelu tačku i dao nadu Sasuolu za izjednačenje nakon duela Mehdi Benatije i Nikole Sansonija.

Međutim, na asistenciju pomoćnika poništio je odluku.

U nastavku je Roma bila bolja, imala je nekoliko šansi, ali je tek u 96. minutu Mišel Bastos matirao Đanluku Pegola.

Fiorentina je mogla samo do boda u Đenovi protiv Sampdorije (0:0), dok su sjajan meč odigrali Lacio i Parma - na kraju je slavio domaćina sa 3:2, i to pogotkom Antonija Kandreve u 93. minutu.

Prethodno su "nebesko-plavi" dva puta vodili, a Parma stizala prednost...

Verona je nakon četiri vezana poraza bez datog gola proradila i iskalila bijes na Đenovi - Donadel i dva puta Luka Toni su prekinuli lošu seriju tima iz grada Romea i Julije.

Napoli - Juventus 2:0 (Kaljehon 37, Mertens 81)

Sasuolo - Roma 0:2 (Destro 16, Bastos 90+6)

Lacio - Roma 3:2 (Lulić 15, Klose 67, Kandreva 90+3 - Bjabjani 62, Cijani (autogol) 81)

Sampdorija - Fiorentina 0:0

Torino - Kaljari 2:1 (El Kaduri 45, Ćerći 71 - Nene 77)

Verona - Đenova 3:0 (Donadel 35, Toni 88, 90+4)