Lovćen na dva boda od Sutjeske, Zeta prvi put slavila pod Goricom

50 pregleda 8 komentar(a)
Lovćen-Budućnost, Foto: Vijesti
Ažurirano: 29.03.2014. 16:48h

Pobjedom od 3:2 protiv Grblja, Lovćen je prišao Sutjesci na samo dva boda zaostatka, čekajući sjutrašnji meč lidera protiv Mladosti.

Lovćen je upisao 13. pobjedu u prvenstvu, četvrtu uzastopnu.

Najuspješniji tim proljećnog dijela prvenstva do pobjede došao je golovima Janka Simovića u 35, Luke Merdovića u 45. i Srđana Kosovića u 72. minutu.

Pogotke za Grbalj postigli su Nikola Bogdanović 63. i Nikola Ašćerić 75. minutu.

Zeta je prvi put u nezavisnoj Crnoj Gori savladala Budućnost na stadionu pod Goricom. Odlučujući pogodak postigao je Miljan Vlaisavljević u petom minutu.

Čelik i Rudar igrali su u Nikšiću neriješeno 1:1.

Japanac Rijato Nuomo doveo je Rudar u vođstvo u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Ivan Ivanović u 90. minutu.

Petrovac je pred svojim navijačima savladao Mornar 1:0, a pobjednika je odlučio Jasmin Muhović u 60. minutu.

U derbiju začelja Dečić je u Tuzima savladao Mogren 2:0.

Do pobjede došao je golovima Sanibala Orahovca u 61. i Aldina Adžovića u 73. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Nikšiću, sastaće se vodeća Sutjeska i Mladost.

Na listi strijelaca čelnu poziciju zadržao je Petar Orlandić sa 11 postignutih golova.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Drugo mjesto zauzima Luka Rotković sa osam, dok su po gol manje postigli Ivan Delić, Darko Zorić, Vule Vujačić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Marko Ćetković, Andrija Kaluđerović, Stefan Mugoša, Srđan Radonjić, Marko Đurović i Goran Vujović, a po jednom manje Darko Isidorović, Darko Karadžić, Boris Došljak, Japanac Fukui Masato, Branislav Janković, Ivan Ivanović, Aleksandar Vujačić i Jasmin Muhović.

Po četiri pogotka postigli su Nenad Stojanović, Milan Đurišić, Rijad Pepić, Miloš Đalac, Luka Merdović, Miljan Vlaisavljević i Nikola Ašćerić.

Radio Crne Gore ove godine slavi 70 godina postojanja.