Čelzi izgubio, remi Arsenala i Sitija

Ovo nije bio dan "plavaca", pa je ratrčani i srčani Palas na kraju imao i sreće - jedini gol na utakmici dao je Džon Teri koji je centaršut Džoela Vorda smjestio u mrežu saigrača Petra Čeha
Ažurirano: 29.03.2014. 19:51h

Čelzi je istrošio sve kredite ove sezone - nakon poraza od Kristal Palasa od 1:0 tim Žozea Murinja bi mogao već na kraju ovog kola da izgubi lidersku poziciju.

Kiks je stigao u lošem trenutku, svjestan je toga i Žoze Murinjo koji je nemoćno pored klupe pokušavao da trgne ekipu koja je odigrala možda i najslabiju utakmicu u sezoni.

Ali, ovo nije bio dan "plavaca", pa je rastrčani i borbeni Palas na kraju imao i sreće koju je zaslužio - jedini gol na utakmici dao je Džon Teri koji je centaršut Džoela Vorda smjestio u mrežu Petra Čeha.

Čelzi nakon šokantnog pogotka nije imao snage da se vrati, menadžer domaćina Toni Pjulis se fokusirao na odbranu i kontranapade, pa je Palas bio bliži da postigne drugi gol nego da ga primi...

"Sada osjećam da je nemoguće da osvojimo titulu. Zašto? Zato što previše zavisimo od drugih rezultata. Naravno, moj mentalitet je takav da u svakom meču idemo na pobjedu, ali vidjećemo. Prvi naš cilj je bio da budemo među četiri najbolja tima, drugi da uđemo u tri, što je takođe jako bitno. Želim da u svakoj utakmici idemo na pobjedu i da ne razmišljamo o rezultatima drugih i poziciji na tabeli", rekao je Murinjo.

Ako Liverpul pobijedi sjutra protiv Totenhema preuzeće prvo mjesto s dva boda više od Čelzija, dok je Mančester siti na minus dva uz dvije utakmice manje od lidera nakon večerašnjeg remija protiv Arsenala (1:1).

"Građani" su u prvom poluvremenu dominirali, vodili su pogotkom Davida Silve, a Arsenal je do zasluženog remija stigao u nastavku preko Matjea Flaminija.

"Tobdžije" su nakon izjednačenja čak i tražile tri boda, a veliku šansu za trijumf je prokockao Flamini.

Junajted pobijedio, avion s parolom tjera Mojesa

Aston Vila je povela 1:0, ali je Mančester junajted na kraju slavio sa ubjedljivih 4:1, u prvom meču 32. kola Premijer lige.

Junajted je upisao tek 16. pobjedu u prvenstvu i donekle se iskupio navijačima za loše partije ove sezone i poraz u prošlom kolu od gradskog rivala Sitija (0:3).

Aston Vila je povela u 13. minutu preko Vestvuda, ali je domaćin golovima Vejna Runija (20, 45) i Huana Mate (58) uspio da preokrene meč i spriječi novu bruku Dejvida Mojesa.

Konačan rezultat na Old Trafordu postigao je rezervista Havijer Ernandes poslije asistencije Adnana Januzaja u nadoknadi sudijskog vremena.

Runi je postigao 171 gol u Premijer ligi i tako pretekao Frenka Lamparda iz Čelzija na četvrtom mjestu vječne liste najboljih strijelaca Premijer lige.

Četiri pogotka više ima Tijeri Anri, slijedi Endi Kol (187), dok je na prvom mjestu neprikosnoven bivši napadač Njukasla Alan Širer (260).

A navijači Junajteda su održali obećanje pred utakmicu - organizovali su avion koji je preletio "Old traford" s jasnom porukom protiv Mojesa - pisalo je "Pogrešni - Mojes napolje".

Mančester junajted - Aston Vila 4:1

Runi 20, 45. penal, Mata 58, Ernandes 90+1 - Vestvud 13)

Kristal Palas - Čelzi 1:0