Barselona osvojila „Santjago Bernabeu”, ponovo trka utroje

Barselona je savladala Real Madrid sa 4:3 i sada ima samo bod manje od "kraljevskog kluba" i Atletika
77 pregleda 43 komentar(a)
Ažurirano: 23.03.2014. 22:21h

Šampionska trka u Španiji ponovo će se voditi utroje - Barselona je na „Santjago Bernabeuu” savladala Real Madrid sa 4:3 i sada ima samo bod manje od "kraljevskog kluba" i Atletika.

„El klasiko” je obilovao uzbuđenjima, ali i greškama sudije Undijana Maljenka, koji je sudio nepostojeći penal za Real i veoma sumnjiv za Barsu.

Katalonci su poveli golom Andresa Inijeste nakon odlične asistencije Lea Mesija u 7. minutu. Real je za svega četiri minuta preokrenuo - Karim Benzema je iskoristio dvije majstorske asistencije Anhela di Marije u 20. i 24.

Mesi je u 42. poravnao, da bi Real do novog vođstva došao u 55. minutu, kada je Kristijano Ronaldo iskoristio penal nakon što je faul nad njim napravio Dani Alveš. Na usporenom snimku se, međutim, vidjelo da je prekršaj bio van šesnaesterca.

Kada se činilo da Real hita ka tituli, Nejmar je umakao pratiocima, a Serhio Ramos ga faulirao i zaradio crveni karton, a Mesi je iskoristio penal za 3:3 u 65. minutu.

Meč je riješen u 84. minutu - nakon što je Inijesta pao u "sendviču" Danija Karvahala i Ćabija Alonsa, Maljenko je pokazao na bijelu tačku, a čini se da nije morao.

Mesi se nije osvrtao na to i 21. golom protiv Reala postao najbolji strijelac u istoriji najvećuih španskih derbija.

Atletiko Madrid je sada izjednačen sa Realom, jer je u Sevilji savladao Betis sa 2:0.

Tim Dijega Simeonea nije paničio, strpljivo je čekao šansu i dočekao je u 55. minutu, kada je Brajan Rodriges zbog igranja rukom dobio drugi žuti karton.

Načeo Betis: Gabi

Nakon protesta, Gabi je izveo slobodan udarac i pogodio mrežu Adana u 58. minutu, a već u 64. je sve riješio Dijego Kosta 23. pogotkom u Primeri.

U lokalnom derbiju, Valensija je savladala Viljareal sa 2:1 i zadržala nadu da može da se izbori za nastup u Ligi Evrope.

Golove za "slijepe miševe" je dao Havi Fuego u 35. i 44. minutu, a poraz "žute podmornice" je ublažio Đovani dos Santos u 83.

Rezultati 29. kola

Real Madrid - Barselona 3:4

Benzema 20, 24, Ronaldo 55. (penal) - Inijesta 7, Mesi 42, 65. (penal), 84. (penal)

Betis - Atletiko Madrid 0:2