Sigurdson potpisao preokret Sparsa protiv Sautemptona

Totenhem gubio sa 2:0 u 28. minutu, a onda su Kristijan Eriksen i Gulfi Sigurdson donijeli veliki preokret u sjevernom Londonu
Totenhem, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.03.2014. 18:24h

Nakon dva vezana poraza u londonskim derbijima (od Čelzija i Arsenala) Totenhem se vratio pobjedama, i to na kakav način - ekipa Tima Šervuda je pobijedila Sautempton rezultatom 3:2 iako je u 28. minutu imala dva gola minusa.

Džej Rodriges i Adam Lalana su koristili greške odbrane Sparsa na startu meča (kod oba gola krivac je bio Kajl Noton), činilo se da "sveci" ne mogu da omanu na "Vajt Hart lejnu", ali je neizvjesnost vratio Kristijan Eriksen pogotkom već u 31. minutu.

Isti fudbaler je u prvom minutu nastavka izjednačio, a veliki preokret je potpisao Islanđanin Gulfi Sigurdson u 92. minutu poslije asistencije danskog majstora.

Aston Vila je već nakon pet minuta igre vodila protiv Stouka golom Kristijana Bentekea, ali su Potersi za samo 21 minut postigli tri gola i utišali "Vila park". Na kraju je bilo 4:1.

Ovo j prvi put u istoriji kluba da je Stouk postigao četiri pogotka u gostima...

Totenhem - Sautempton 3:2 (Eriksen 31, 46, Sigurdson 90+2 - Rodriges 19, 28)

Aston Vila - Stouk 1:4 (Benteke 5 - Odemvingi 22, Krauč 26, N'Zonzi 42, Kameron 90)