Pobjeda Fiorentine, Bakić iznudio crveni karton

"Viola" je slavila sa 1:0, a jedini pogodak je postigao Hoakin u 87. minutu, nakon što su Matri i Paskal iskoristili nepotrebno izlaženje Rejne
5 komentar(a)
Hoakin, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.03.2014. 22:14h

Marko Bakić je prvi put ove sezone bio starter u Seriji A i njegov doprinos u pobjedi Fiorentine nad Napolijem je bio ogroman - crnogorski vezista je u 36. minutu iznudio crveni karton lijevog beka domaćina Gulama koji ga je faulirao kao posljednji igrač odbrane.

Na kraju, "viola" je slavila sa 1:0, a jedini pogodak je postigao Hoakin u 87. minutu, nakon što su Matri i Paskal iskoristili nepotrebno izlaženje Rejne s gol linije i za Španca spasa nije bilo.

Bivši fudbaler Torina i Mogrena je zamijenjen na poluvremenu, Vinćenco Montela je uveo ofanzivnijeg Iličića, a gosti iz Toskane su prije pogotka imali tri velike šanse, od kojih je dvije propustio neubjedljivi Matri.

Stefan Savić je odigrao gotovo perfektan meč...

Juventus je sa Sicilije nastavio pohod ka novom Skudetu - za tri boda protiv Katanije mu je bio dovoljan pogodak Karlosa Tevesa koji je zatresao mrežu nakon odlične asistencije glavom Pabla Osvalda.

Inter je dva puta pogodio prečku, jednom stativu pri rezultatu 1:1, zbog čega je surovo kažnjen - Đakomo Bonaventura je u 90. minutu iskoristio odlično dodavanja Franka Brijence, poslao loptu glavom kroz noge Samiru Handanoviću i donio veliku pobjedu Atalanti na „Đuzepe Meaci”.

Bonaventura je donio prednost timu iz Bergama iz kontre u 35. minutu, ali je odmah nakon što se krenulo sa centra izjednačio Mauro Ikardi, poslije odličnog dodavanja Fredija Guarina.

Kolumbijac je kasnije pogodio prečku, Rodrigo Palasio stativu, a potom je u 88. minutu i Žonatan pogodio gornji dio okvira gola, lopta se odbila do Ikardija, ali se zbunio i nije je ugurao u mrežu. Kazna je bila surova...

Lacio i Milan su podijelili bodove na "Olimpiku" (1:1) - gosti su poveli autogolom Konka, a poravnao je Gonsales.

Sampdorija je bila u zoni za ispadanje kada ju je preuzeo Siniša Mihajlović, a devet kola prije kraja je praktično prebrinula sve brige. U Đenovi je ponižena Verona (5:0), pa Mihin tim sada ima 37 bodova, 13 više od Kjeva i Livorna koji dijele 17. i 18. mjesto.

Udineze je golom Antonija di Natalea u 26. minutu savladao Sasuolo. Vječni Toto je 10 minuta kasnije imao šansu da postigne još jedan pogodak, ali je promašio penal.