Budućnost bolja od Čelika

62 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 23.03.2014. 15:54h

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Podgorici nikšićki Čelik 2:0, u posljednjoj utakmici 22. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je do pobjede došla golovima Marka Ćetkovića u 55. iz jedanaesterca i 84. minutu iz slobodnog udarca.

Tom pobjedom, desetom ove sezone, podgirički tim je zaostatak za Čelikom na tabeli sveo na bod.

Čelik je doživio šesti poraz, a ove sezone upisao je i deset pobjeda i šest remija.

Trijumf domaćina mogao je biti i ubjedljiviji da su svoje prilike realizovali Milivoje Raičević i Momčilo Raspopović.

Šansu utakmice propustio je Raičević, koji je u 13. minutu, nakon greške golmana Vladana Giljena, bio je sam ispred nikšićkog gola, ali je vođstvo spriječio Darko Bulatović i sa gol linije izbacio u korner.

Gol iz penala i majstorija iz slobodnog udarca: Marko Ćetković

Raičević je bio u šansi i u 44. minutu, ali je njegov udarac glavom za malo bio neprezican.

Priliku da riješi sve dileme oko pobjednika imao je Momčilo Raspopović u 64, ali su ga prečka i golman Giljen spriječili da se upiše u listu strijelaca.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Sutjeska - Mogren 5:1, Rudar - Lovćen 1:2, Grbalj - Mladost 3:0, Petrovac - Mornar 0:0 i Dečić - Zeta 1:1.

Sutjeska je, nakon dvije trećine prvenstva, vodeća na tabeli sa 43 boda.

Duel Mataza Hirana i Milovana Nikolića

Lovćen je drugi sa 38, Čelik je treći sa 36, dok je bod manje osvojila četvrtoplasirana Budućnost.

Šampionat će biti nastavljen u srijedu, Budućnost će igrati u Pljevljima sa Rudarom, dok će Čelik biti gost Grblja. U ostalim mečevima sastaće se: Mogren - Sutjeska, Mornar - Dečić, Zeta - Petrovac i Mladost - Lovćen.