Roma sigurna u Veroni

"Vučica" dominirala na "Bentegodiju" protiv Kjeva i slavila golovima Žervinja i Matije Destra
Matija Destro, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.03.2014. 22:24h

Roma nije imala nikakvih problema u Veroni protiv Kjeva - tim Rudija Garsije je pobijedio sa 2:0 i pobjegao Napoliju na šest bodova razlike.

Sve je na "Bentegodiju" bilo riješeno u prvom poluvremenu. Prvo je veliku grešku odbrane Kjeva iskoristio Žervinjo u 17. minutu, a da Roma ne može da prokocka trijumf bilo je jasno u 42. kada je Matija Destro pogodio mrežu domaćina.

Rimljani su i u drugom poluvremenu stvorili nekoliko velikih prilika, ali je ostalo 2:0.

Kako god, Kjevo je još jednom pokazao zašto se grčevito bori za opstanak, pa je upisao i drugi vezani poraz protiv favorita, nakon što je u prošlom kolu izgubio od Fiorentine.

"Leteći magarci" su trenutno na 16. mjestu sa bodom manje od Bolonje koja je u zoni ispadanja i koja ima utakmicu manje.

Torino je savladao Livorno sa 3:1, a het-trik je upisao Ćiro Imobile.