Janković strijelac - Partizan ide na Bešiktaš, Luksemburg ima tim u plej-ofu, Zenit dao osam golova

71 pregleda 8 komentar(a)
Marko Janković, Foto: BETA
Ažurirano: 16.08.2018. 20:50h

Partizan je stigao do plej ofa za grupnu fazu Lige Evrope, dvostrukom pobjedom nad danskim Nordsjelandom - nakon 2:1 u gostima, slavio je 3:2 u Beogradu.

Gosti su poveli golom Olsena, a na scenu je zatim stupio Marko Janković.

Crnogorski reprezentativac izveo je korner iz koga je Miletić poravnao, zatim i pogodio za 2:1.

Treći gol dao je Marković, a gosti ublažili poraz preko Amona.

"Crno-bijeli" će u posljednjoj rundi igrati sa Bešiktašom, koji je u posljednji čas izbjegao eliminaciju od LASK-a.

Gubio je u Austriji 2:0, nakon što je u Istanbulu slavio samo 1:0.

Roberto Negredo je u 91. minutu donio prolaz turskom velikanu, a onda zbog velikog slavlja dobio drugi žuti karton.

Zenit je na svom terenu nadoknadio poraz od 4:0 protiv Dinama u Minsku - ruski tim slavio je u produžecima čak sa 8:1.

Golovima Paredesa, Noboe i zahvaljujući dvostrukom strijelcu Dzjubi, Zenit je uveo meč u dodatnih 30 minuta.

Gosti iz Bjelorusije šokirali su domaće navijače u 99. minutu, golom Jahaje, a onda za 11 minuta primili čak četiri pogotka.

Driusi je pogodio za 5:1, Dzjuba kompletirao het-trik iz penala, a Mak dva puta zatresao mrežu protivnika u finišu produžetaka.

Senzaciju je, međutim, kompletirao Dudelanž iz Luksemburga, koji je stigao do plej-ofa, eliminisavši Legiju iz Varšave.

Dudelanž je pobijedio u prvom meču 2:1, a na domaćem terenu uspio da izvuče remi 2:2.

Vodio je 2:0, gosti iz Poljske smanjili preko Kantea, koji je u 86. minutu pogodio i drugi put, ali kasno da spasi svoj tim.

Na klupi Legije debitovao je Portugalac Sa Pinto, a naš Marko Vešović nije bio ni na klupi.

Hajduk iz Splita je eliminisan od rumunskog FCSB (nekadašnja Steaua), golom u trećem minutu nadoknade.

Splićani su imali 1:1 (0:0 je bio prvi meč), ali je Gnoere u posljednjim trenucima meča donio pobjedu svom timu i eliminisao "bile" iz Evrope.

Eliminisana je i Rijeka porazom od Sarpsborga iz Norveške - nakon 1:1 u prvom meču, Norvežani su slavili u gostima 1:0.

Slovački Trenčin, koji je na startu eliminisao Budućnost, igrao je 1:1 u Roterdamu sa Fejnordom i sačuvao velikih 4:0 iz prvog meča.