Roma bolja u goleadi od Udinezea

Rimljani dva puta imali po dva gola prednosti, ali su ipak do kraja strahovali za tri boda. Napoli slavio u Torinu spornim pogotkom Iguaina
Franćesko Toti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.03.2014. 22:24h

Goleada na "Olimpiku" između Rome i Udinezea je pripala domaćinu - "vučica" je pobijedila sa 3:2 i odbila nalet Napolija (savladao Torino) koji i dalje cilja drugo mjesto.

Tim Rudija Garsije je dva puta imao dva gola prednosti protiv „zebri” koje su, međutim, na svaki pogodak domaćina imale odgovor.

Ipak, domaćin je dao gol više, iako su gosti, u prvom redu Antonio di Natale, promašivali nevjerovatne šanse (čuda je činio Morgan de Sanktis).

Franćesko Toti se golom vratio u tim nakon povrede, Matija Destro je opet bio strijelac, a upisao se i Grk Vasilis Torosidis.

Na drugoj strani su strijelci bili Đanpjero Pinci i Dušan Basta, koji je pogodio poslije kornera u 80. minutu za 3:2. Ipak, Udineze do kraja nije ozbiljnije zaprijetio.

Napoli je savladao Torino, i to reakcijom u samom finišu. Tri boda Napolitancima protiv granate" je donio Gonsalo Iguain pogotkom u 89. minutu.

Taj pogodak je, međutim, uslijedio nakon očiglednog faula Argentinca u duelu sa Kamilom Glikom, iako je utisak da bivši napadač Reala nije želio kontakt.

"Čudne stvari nam se dešavaju ove sezone. Mislim da smo 10 bodova izgubili zbog sličnih sudijskih grešaka. Trideset godina sam u fudbalu i neke stvari koje nam se ponavljaju nisam doživio nikad", rekao je trener Torina Đanpjero Ventura.

Do tog spornog trenutka oba tima su mogla do prednosti - najbolju šansu za domaćina je propustio Ćiro Imobile, na drugoj strani su promašivali Iguain i Lorenco Insinje.

Marko Vešović je meč na "Komunaleu" odgledao s klupe.

Roma nakon ovog kola ima tri boda više, ali i utakmicu manje od Napolija, i to protiv Parme na svom terenu.

Roma - Udineze 3:2 (Toti 22, Destro 30, Torosidis 69 - Pinci 51, Basta 80)

Torino - Napoli 0:1 (Iguain 89)

Nedjelja

Fiorentina - Kjevo 3:1 (Kvadrado 11, Matri 39, Gomes 89 - Paloski 62)

Đenova - Juventus 0:1 (Pirlo 89)

Milan - Parma 2:4 (Rami 57, Baloteli (penal) 76 - Kasano (penal) 9, 51, Amauri 78, Bjabjani 90+6)

Kaljari - Lacio 0:2 (Lulić 19, Keita 69)

Livorno - Bolonja 2:1 (Benasi 46, Paulinjo 53 - Hristodopulos (penal) 86)

Sasuolo - Katanija 3:1 (Zaza 56, Misiroli 61, Sansone 89 - Berhesio 30)

Atalanta – Sampdorija 3:0 (Karmona 36, Bonaventura 42, Denis 57)