Sigurni Bajern, novi poraz "milionera"

Borusija kod kuće izgubila od imenjaka iz Menhengladbaha sa 2:1, dok je Majnc slavio sa 4:2 iako je gubio sa 2:0
Mario Mandžukić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.03.2014. 20:01h

Bajern nije bio nemilosrdan prema Bajeru kao prema ostalim rivalima u Njemačkoj, ali je svejedno rutinski došao do pobjede. Bavarci su pobijedili sa 2:1 u derbiju golovima Marija Mandžukića i Bastijana Švajnštajgera i sada imaju čak 23 boda više od Borusije na drugom mjestu.

Ali, šampionska trka u Bundes ligi je svejedno odavno završena...

A, nakon 16 godina posta Borusija iz Menhengladbaha je pobijedila u Dortmundu.

Na "Signal Iduna parku" je tim Lusijena Favra je pobijedio sa 2:1 i to je njegovim izabranicima tek prvi trijumf u ukupno sedam utakmica u proljećnom dijelu sezone.

Gosti su već na poluvremenu vodili sa 2:0 (pogoci Rafaela i Maksa Kruzea), a sve što su uradili "milioneri" bilo je da ublaže poraz, i to golom bivšeg veziste Partizana Miloša Jojića.

Domaćin je u drugom poluvremenu imao nekoliko šansi da izbjegne novi kiks na svom terenu, a nije mu pomoglo ni to što je posljednjih 20 minuta imao igrača više (isključen Nortvajt).

Majnc je u 53. minutu gubio sa 2:0, ali je poslije velikog preokreta slavio sa 4:2, dok su Verder i Štutgart u Bremenu podijeli bodove (1:1).

Bajern - Bajer 2:1 (Mandžukić 44, Švajnštajger 52 - Kisling 90+1)

Braunšvajg - Volfsburg 1:1 (Belarabi 48 - Luiz Gustavo 36)

Borusija D. - Borusija M. 1:2 (Jojić 77 - Rafael 32, Kruze 40)

Herta - Hanover 0:3 (Štindl 49, Šlaudraf 57, Hušti 90+1)

Hofenhajm - Majnc 2:4 (Polanski 49, Firmino 53 - Čupo-Moting 67, Zaler 73, Okazaki 75, 92)

Verder - Štutgart 1:1 (Hunt 79 - Nidermajer 55)