Čelzi izgubio u Birmingemu, Siti prišao na šest bodova

Vezista "građana" David Silva donio je prednost svom timu golom u 14. minutu, a konačan rezultat postavio je Edin Džeko u završnici meča.
Džeko, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.03.2014. 19:53h

Čelzi je poklekao u Birmingemu od Aston Vile 1:0, i dozvolio pratiocima da se vrate u trku za šampionsku titulu.

Strijelac jedinog pogotka na Vila Parku bio je Fabijan Delf u 82. minutu, a prethodno je u 68. minutu igrač Čelzija Vilijan zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Utakmicu nije završio još jedan fudbaler Čelzija, Ramireš koji je u nadoknadi vremena dobio crveni karton jer je namjerno zgazio protivničkog igrača.

Čelsi i dalje vodi na tabeli Premijer lige sa šest bodova više od Mančester sitija koji ima i tri zaostale utakmice. Takođe, šansu vrijebaju i Liverpul i Arsenal koji imaju sedam bodova manje i meč manje od Čelzija.

Iako su od 10. minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Vinsenta Kompanija, fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas Hal u gostima sa 2:0, i primakli se lideru.

Fulam i Vest Bromvič nastavili su grčevitu borbu za opstanak, a danas su oba tima zabilježila pobjede.

Posljednjeplasirani Fulam na svom terenu je neočekivano savladao Njukasl 1:0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Aškan Deđaga u 68. minutu.

Vest Bromvič Albio je poslije preokreta slavio na gostovanju Svonsiju sa 2:1.

Domaćin je poveo preko Rolanda Lamaha već u drugom minutu, ali je u nastavku VBA pogocima Stefana Sesenjona i Jusufa Mulumuba došao do važnih bodova.

Hal - Mančester siti 0:2