Fabergas: Nije bilo lako sa Sitijem, naš cilj je finale

Možda je bio penal za Siti, ali bio je i za nas u prvom poluvremenu", kazao je Sesk Fabregas
1 komentar(a)
Fabregas, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.03.2014. 22:45h

Barselona se bez problema plasirala u četvrtfinale Lige šampiona nakon nove pobjede nad Mančester sitijem, ovoga puta na "Nou Kampu" (2:1).

Prije 14 dana u Engleskoj bilo je 2:0 za Katalonce.

"Bila je to tijesna utakmica protiv tima vrhunske klase. Pobjeda od 2:0 u prvom meču dala nam je izvjesnu dozu olakšanja večeras, ali morali smo da se dobro potrudimo. Stvorili smo dosta šansi, postigli jedan gol koji nam je pomišten, a trebali smo da dobijemo i penal. Sve u svemu, zasluženo smo dobili, izjavio je Sesk Fabregas.

Francuski sudija Lanoa podigao je dosta prašine, naročito nakon odluke da umjesto penala za Siti nad Džekom u finišu, dodijeli crveni karton Sabaleti zbog protesta.

"Možda je bio penal za Siti, ali bio je i za nas u prvom poluvremenu", dodao je Fabregas.

Barsa čeka protivnika u četvrtfinalu na žrijebu koji će se obaviti 21. marta.

"Kada igrate za Barselonu cilj vam je minimum plasman u finale. Znamo da će biti teško, jer je mnogo jakih timova u konkurenciji", zaključio je Fabregas