Stefan Savić sa Atletikom osvojio trofej, Realova era bez Ronalda i Zidana počela porazom

Stefan Savić je igrao svih 120 minuta za Atletiko
atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.08.2018. 21:45h

Prvi evropski trofej osvojio je Atletiko.

U Super kupu Evrope, u Talinu, "kolćonerosi" su savladali Real u produžecima 4:2 i nakon velikog preokreta.

Real je vodio 2:1, Dijego Kosta drugim golom uveo meč u produžetke, u kojima su Saul sjajnim golom i Koke donijeli pobjedu osvajaču Lige Evrope i nagovijestili da će Realova era bez Ronalda i Zidana biti turbulentna.

Da slijedi interesantan i neizvjestan period "kraljevskog kluba" možda govori i podatak da u vrijeme dok je Zidan bio trener Real nikada nije primio četiri gola.

Stefan Savić je igrao svih 120 minuta za Atletiko.

Tok meča

104. minut - Atletiko je od 1:2, došao do 4:2. Koke je pogodio donji desni ugao, nakon akcije Dijega Koste i asistencije Vitola.

98. minut - Kakav gol Saula. Volej sa ivice šesnaesterca, projektil pod prečku - 3:2 za Atletiko.

Igraće se produžeci u Talinu.

78. minut - Atletiko je izjednačio. Drugi gol Dijega Koste, nakon asistencije Koree.

62. minut - penal za Real. Poljak Marčinjak je vidio igranje rukom Huanfrana u svom šesnaestercu. Serhio Ramos siguran sa bijele tačke - 2:1 za Real.

Korea je u Atletiku zamijenio Grizmana.

Ulazi Luka Modrić da oplemeni igru Reala i vjerovatno da odagna i posljednju sumnju da li ostaje u Madridu. Zamijenio je Kazemira.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Talinu. Real - Atletiko 1:1.

Opasan šut Marka Asensija sa 17-18 metara, zamalo pored stative. Real bolji nakon primljenog gola...

27. minut - Izjednačio je Real. Centaršut Bejla, nakon prodora po desnoj strani, pronašao je Karima Benzemu, Savić i Huanfran nsisu stigli da ga zatvore, a Francuz je glavom sproveo loptu u mrežu.

Šut Marsela sa 20-ak metara, bez opasnosti za Atletiko, u čijoj odbrani, za sada, dominira naš Stefan Savić.

16. minut - pokušaj Asensija, petom, refleksno je reagovao Oblak.

Nema uzbuđenja nakon sjajnog gola Koste

1. minut - Atletiko već vodi. Dijego Kosta u 50. sekundi.

Sjajno je napadač kolćonerosa reagovao, pretrčao Ramosa, izbjegao Varana i poslao loptu iznad Navasa, skoro iz mrtvog ugla.

Počeo je meč.

Od 21 čas se u Talinu igra meč Superkupa Evrope između Reala i Atletika, a Stefan Savić je u startnih 11 u timu Dijega Simeonea.

U prvom zvaničnom meču u sezoni Simeone se odlučio za sljedećih 11 igrača: Oblak - Huanfran, Savić, Godin, Lukas - Koke, Saul, Lemar, Rodri - Kosta, Grizman.

I Real je praktično u najjačem sastavu, s tim što je Luka Modrić na klupi. Nastupiće: Navas - Karvahal, Ramos, Varan, Marselo - Kazemiro, Kros - Asensio, Isko, Bejl - Benzema.