Sutjeska bolja u gradskom derbiju

6 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 09.03.2014. 14:43h

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su danas u Nikšiću ekipu Čelika 1:0, u posljednjoj utakmici 20. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata upisao je 11. trijumf i prednost u odnosu na gradskog rivala uvećao na sedam bodova.

Pobjednika duela odlučio je Goran Vujović u devetom minutu.

Najbolju priliku da izjednači rezultat imao je Darko Zorić u 17. minutu, ali nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac zaustavio je golman Sutjeske Ivan Janjušević.

Čelik je bez pobjede i poslije trećeg kola u proljećnom dijelu šampionata, a doživio je drugi poraz.

Na jučerašnjim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Budućnost – Zeta 2:0, Dečić - Rudar 1:0, Mornar - Mogren 3:0, Grbalj - Lovćen 0:0 i Petrovac - Mladosti 1:1.

Sutjeska je, nakon 20. kola, prva na tabeli sa 40 bodova.

Čelik je drugi sa 33, dok su Lovćen i Budućnost osvojili po 32 bodova.

Petrovac je na petom mjestu sa 30, dok je šestoplasirani Rudar osvojio 26 bodova.

U 21. kolu, 15. i 16. marta, sastaće se: Mornar – Dečić, Mogren – Petrovac, Mladost – Sutjeska, Čelik – Grbalj, Lovćen – Budućnost i Zeta – Rudar.