Čelzi pobijedio Totenhem i hita ka tituli, Junajted siguran

Fil Džons je u 34. minutu načeo mrežu domaćina, na 2:0 je povisio Vejn Runi u u 65. a tačku na pobjedu stavio je Deni Velbek u 82. minutu.
3 komentar(a)
Robin van Persi, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.03.2014. 19:49h

Čelzi je neumoljiv - ekipa Žozea Murinja je deklasirala Totenhem 4:0 i učvrstila se na vrhu Premijer lige.

Iako je na poluvremenu bilo 0:0, Čelzi je u nastavku potpuno srušio Totenhem. Mrežu golmana Lorisa "načeo" je Kamerunac Samjuel Eto deset minuta posle odmora, a sve je bilo riješeno kada je Azar četiri minuta kasnije povećao vođstvo golom iz penala.

U završnici utakmice fudbaleri Totenhema potpuno su pali, pa ih je rezervista Demba Ba dotukao sa dva gola za manje od dva minuta.

"Plavci" na čelu Premijer lige sa utakmicom više sada imaju sedam bodova prednosti nad Liverpulom i Arsenalom.

Mančester junajted je upisao 14. pobjedu u ovoj sezoni Premijer lige - tim Dejvida Mojesa je u gostima bio ubjedljiv protiv Vest Bromvič Albiona sa 3:0.

Fil Džons je u 34. minutu načeo mrežu domaćina, na centaršut Van Persija iz prekida, na 2:0 je povisio Vejn Runi u u 65. poslije asistencije Rafaela, a tačku na pobjedu stavio je rezervista Deni Velbek iz kontranapada u 82. minutu.

Junajted je, tako, pretekao Everton na šestom mjestu, zahvaljujući boljoj gol-razlici (oba tima imaju po 48 bodova), ali Everton ima meč manje.

VBA je ostao na 17. mjestu sa 25 bodova.

Pobjedu je, konačno, ostvario Kardif, šestu u sezoni, savladavši sa 3:1 Fulam, koji je ostao na začelju tabele. Klub iz Velsa je najavio bijeg iz opasne zone

Norič i Stouk odigrali neriješeno 1:1. Norič je propustio priliku za trijumf kod kuće nakon što je poveo protiv neugodnog Stouka. Gosti su izjednačili iz penala, a domaćin u finišu nije iskoristio igrača više poslije isključenja Votersa.

Sautempton je potvrdio dobru formu ove sezone i odnio sva tri boda sa gostovanja Kristal Palasu (1:0).

VBA – Mančester junajted 0:3