Uspio prvi test u 2014: Crna Gora savladala Ganu

Crna Gora savladala Ganu sa 1:0 golom Dejana Damjanovića u 1. minutu iz penala. Bio je to najbrži gol u istoriji crnogorske reprezentacije
91 pregleda 91 komentar(a)
Ažurirano: 05.03.2014. 19:35h

Golom Dejana Damjanovića u 1. minutu, najbržim u istroriji crnogorskog tima, četa Branka Brnovića savladala Ganu sa 1:0 i lijepo otvorila 2014. godinu.

Nakon trijumfa nad Švajcarskom oktobra 2010. u kvalifikacijama za EP, bila je ovo pobjeda nad protivnikom sa najvećim rejtingom.

Iako su "crne zvijezde" stigle u Podgoricu kao favoriti, Crna Gora je maltene rutinski dobila meč nakon ranog vođstva - jak blok na sredini terena protivnik je probio samo dva puta na početku meča, kada se istakao golman Mladen Božović.

S diuge strane, Dejan Damjanović u 33. i Vlado Božović u 72. minutu mogli su da dupliraju vođstvo.

Prvu pobjedu "sokola" u 2014. godini, u lijepom ambijentu, sa tribina je ispratilo skoro 6,000 navijača.

Narednu prijateljsku utakmicu Crna Gora igra 23. marta protiv Slovačke, najverovatnije u Žilini, dok se tri dana kasnije sastaje sa Iranom u Austriji.

Sljedeći meč pod Goricom označiće početak kvalifikacija - 8. septembra u Crnu Goru stiže Moldavija.

Tok meča

Kraj utakmice!

86. min: Novi pokušaj Kevina Prinsa Boatenga, ovoga puta sa ivice šesnaesterca, lijepa parada Božovića. Pritisak Gane u finišu

84. min: Božović je bio nersiguran nakon prekida, Boateng je imao šansu za Ganu, ali je Savić odbranio na gol-liniji.

72. min: Crna Gora je mogla do drugog gola,Vlado Božović je nakon pasa Nemanje Nikolića pobjegao odbrani Gane, pokušao je da lobuje Kvarasija, ali je prejako odario loptu.

68. min: Ušli su Vešović, Bećiraj i Nikolić, izašli Kasalica, Damjanović i Vukčević

58. min: Brnović je umjesto Boškovića uveo Zverotića, selektor Gane odgovorio Kevinom Prinsom Boatengom. Gana dominira, ali Crna Gora bez problema čuva vođstvo

Umjesto lakše povrijeđenog Baše ušao je Savo Pavićević, selektor Gane uveo Muntarija, Inkoma i Adomu

Počelo je drugo poluvrijeme

Crna Gora nakon solidnog prvog dijela vodi sa 1:0, golom Damjanovića iz penala već u 1. minutu. Isti igrač mogao je u 33. da duplira prednost naše reprezentacije, ali je prije toga i Gana imala dvije velike šanse.

Mladen Božović odbranio je zicere Ačua u 6. i Esjena u 11. minutu.

Lijepa atmosfera pod Goricom, po vjetrovitom vremenu pred blizu 6.000 gledalaca. Sa dijela južne tribine se tokom cijelog meča sporadično čuje "Brna odlazi".

Kraj prvog poluvremena

44. min: Gužva na centru nakon starta s leđa Kasalice nad Esjenom. Upravo su njih dvojica dobili žute kartone.

33. min: Kakva šansa za Crnu Goru, Damjanović je nakon dodavanja Boškovića bio sam na golmana Kvarasija, koji mu je kranjim naporom odbranio šut. Ovacije sa tribina.

24. min: Utakmica je ušla u mirniju fazu, Gana dominira posjedom, ali bez šansi u posljednjih 10 min.

11. min: Još jedna velika prilika za Ganu,, Božović odbranio Ganu

7. min: Zicer za Ganu, Božović odbranio Ačuu.

1. min: Kakav start - penal za Crnu Goru u 11. sekundi! Bošković je gurnuo loptu za Kasalicu, s leđa ga je faulirao Adi, a sudija Vlado Glođević pokazao na penal. Siguran je bio Dejan Damjanović za najbrži gol crnogorsskog tima u istoriji.