Nula Rome i Intera kojoj se obradovao Juve

Roma - Inter, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.03.2014. 22:27h

Nakon mršavog remija protiv Intera na polupraznom „Olimpiku” (zbog kazne bile su zatvorene dvije tribine) Roma se udaljila od Juventusa i borbe za Skudeto.

U Rimu je bilo 0:0 i nulom najkraće može da se opiše praktično sve što su dva tima pokazala u napadu za 90 minuta duela koji je trebalo da bude derbi.

Ali, osim bokserskih zahvata, udaraca (De Rosi nasrnuo pesnicom na Ikardija, potom Žuan na Romanjolija) dva tima u napadu nisu pokazali gotovo ništa.

Najbolje dvije šanse za domaćina propustili su Žervinjo i Pjanić, na drugoj strani je najbliži pogotku bio Palasio.

Rimljanima je ovo prvi meč u sezoni na svom terenu da nisu dali gol i došao je u pogrešno vrijeme jer će Juve ako večeras savlada Milan pobjeći na 11 bodova.

Istina, Roma tek treba da odigra odloženi meč sa Parmom...

Sjutrašnji parovi: Kaljari - Udineze (12.30), Atalanta - Kjevo, Đenova - Katanija, Sasuolo - Parma, Torino - Sampdorija, Verona - Bolonja (15), Livorno - Napoli (18.30), Milan - Juventus (20.45).