Čelzi siguran protiv Fulama, Arsenala pao u Stouku, Liverpul sada drugi

Andre Širle, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.03.2014. 19:55h

Čelzi ne samo da je sačuvao lidersku poziciju, nego je i uvećao prednost na četiri boda u odnosu na Arsenal, koji je kiksao u Skouku.

"Plavci" su bili sigurni protiv Fulama, ali su do pobjede došli u drugom poluvremenu, zahvaljujući Širleu, koji je postigao het-trik.

"Tobdžije" su neočekivano ostali praznih ruku u Stouku, gdje je važan trijumf domaćinu obezbijedio Voters iz penala.

Poraz Arsenala, iskoristio je Liverpul kojim je boljom gol-razlikom preuzeo drugo mjesto na tabeli Premijer lige.

Liverpul je u gostima savladao ekipu Sautemptona sa 3:0, u posljednjoj utakmici 28. kola.

Ovim uspjehom tim Brendana Rodžersa definitivno se uključio u trku za žarko željenom titulom, koju "crveni" čekaju više od 20 godina.

Slavni klub sa Enfilda je od početka krenuo ofanzivno protiv veoma solidnog domaćina, a kada je najbolji strijelac Luis Suares načeo protivničku mrežu već poslije 15 minuta, put ka uspjehu je bio otvoren.

Rahim Sterling i Stiven Džerad u drugom dijelu meča samo su potvrdili pobjedu...

Stouk - Arsenal 1:0