Šampion na koljenima na Cetinju, Rudar bolji od Budućnosti

Cetinjani su na Obilića poljani savladali Sutjesku 3:0, i nanijeli lideru tek drugi poraz u prvenstvu
9 komentar(a)
Ažurirano: 01.03.2014. 15:20h

Lovćen je očitao lekciju šampionu - Cetinjani su na Obilića poljani savladali Sutjesku 3:0, i nanijeli lideru tek drugi poraz u prvenstvu (ima 10 pobjeda i sedam ramija).

Lovćen je do devete pobjede ove sezone došao golovima Srđana Kosovića u 45, Balše Radović u 57. i Luke Vujanovića u 78. minuta.

U drugom derbiju kola, Rudar je minimalnim rezultatom porazio Budućnost. Odlučujući pogodak, za sedmu pobjedu ove sezone, postigao je Blažo Igumanović u 49. minutu.

Mogren je u Budvi, golovima Anđela Rudovića u 5, Marka Đurovića u 28. iz jedaanesterca i Milana Đurišića, takđe, iz penala, u 65. minutu, savladao Dečić 3:1.

Jedini pogodak za ekipu iz Tuzi postigao je Rijad Pepić u 90. minutu.

Mladost je na Starom aerodromu, golovima u sudijskoj nadoknadi Mila Radulovića i Stefana Mugoše savladala Mornar 2:0.

Pobjedu u gostima ostvario je i Grbalj, koji je u Golubovcima savladao Zetu 2:0.

Grbalj je do šeste pobjede došao golovima Dejana Pepića u 28. i Nebojše Đalovića u 67. minutu.

Jedino je meč između Čelika i Petrovca završen bez golova.

Orlandić i dalje najbolji strijelac

Petar Orlandić sa 11 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske lige.

Orlandić, koji je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu, u prelaznom roku prešao je u izraelski Hapooel.

Golgeter lige od ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Drugo mjesto zauzima Luka Rotković sa osam golova, po su po gol manje postigli Ivan Delić, Darko Zorić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

U listu strijelaca po pet puta upisali su se Andrija Kaluđerović, Darko Isidorović, Srđan Radonjić, Darko Karadžić, Marko Đurović i Aleksandar Vujačić.

Po četiri pogotka postigli su Ivan Ivanović, Nenad Stojanović, Boris Došljak, Goran Vujović, Rijad Pepić i Marko Ćetković.

Radio Crne Gore 2014. godine, kada će i biti dodijeljen trofej, slavi 70 godina postojanja.