Liverpul bolji u goleadi od Svonsija

Na „Enfildu” je bilo svega, Liverpul je vodio sa 2:0, potom i 3:2, ali je Svonsi uvijek znao da odgovori. Ipak, Velšani nisu mogli da se vrate poslije drugog pogotka Džordana Hendersona
67 pregleda 2 komentar(a)
Džordan Henderson, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.02.2014. 18:44h

Nakon goleade protiv Svonsija i trijumfa od 4:3 Liverpul je postao prva napadačka sila u Engleskoj - Luis Suares, Danijel Staridž i kompanija su u 27 kola postigli čak 70 golova.

„Redsi” su dali gol više od Mančester sitija, ali mu i prišli na bod zaostatka (istina, uz utakmicu više) na 4. mjestu na tabeli.

Na „Enfildu” je bilo svega, Liverpul je vodio sa 2:0, potom i 3:2, ali je Svonsi uvijek znao da odgovori. Ipak, Velšani više nisu mogli da se vrate poslije pogotka dvostrukog strijelca Džordana Hendersona, koji je u 74. minutu postavio konačan rezultat.

Jedan pogodak za Svonsi je upisao Džondžo Šelvi, bivši fudbaler Liverpula, koji je pošto je dao evrogol za 2:1 gestikulacijama praktično molio navijače protivnika da mu oproste. Preko 40 hiljada fanova Liverpula mu je odgovorilo aplauzom...

Totenhem je izgubio u Noriču (1:0, gol Roberta Snodgrasa), dok je Njukasl prekinuo seriju od sedam mečeva bez trijumfa - na „Sent Džejms parku” je savladana Aston Vila pogotkom Loika Remija u 95. minutu.

Liverpul - Svonsi 4:3

Staridž 3, 36, Henderson 20, 74 - Šelvi 23, Boni 27, 48 (penal).

Njukasl - Aston Vila 1:0