Juventusu derbi Torina, Milan slavio u Đenovi

"Rosoneri" pobijedili Sampdoriju na "Ferarisu" golovima novajlija Adela Tarabta i Adila Ramija
Ažurirano: 23.02.2014. 22:09h

Evrogol Karlosa Tevesa je riješio derbi Torina - Apač je u 30. minutu iz okreta sa 20 metara zatresao mrežu "bikova" i to je bilo to. Do kraja meča Torino nije ni zaprijetio...

Juve sada opet ima devet bodova više od Rome, doduše uz meč više.

Milanova januarska pojačanja se polako isplaćuju, vidjelo se to i u Đenovi gdje su "rosoneri" pobijedili Sampdoriju sa 2:0.

Goste je do pobjede vodio Adel Tarabt, koji je prvo pogodio glavom u 12. minutu, a onda i u drugom poluvremenu centrirao kod gola koji je dao bivši štoper Valensije Adil Rami.

Potvrdio pobjedu Milana: Adil Rami

Milan je tako došao do treće pobjede u prvenstvu (uz po remi i poraz) od kada je ekipu preuzeo Klarens Sedorf.

Nije ni Sampdorija bila bez šansi, ali je sve bilo mnogo teže kada je Maksi Lopes isključen u 72. minutu.

Inter je nakon dvije vezane pobjede opet razočarao - bod sa "Meace" je odnio Kaljari (1:1).

Gosti su poveli u 40. minutu iz penala koji je realizovao Maurisio Pinilja, a konačan rezultat je postavljen već u 52. - pogodio je Rolando nakon odlične asistencije glavom Maura Ikardija.

Argentinski napadač je bio blizu da donese trijumf Interu, ali je u 90. minutu pogodio prečku...

Verona je slavila u Livornu (3:2), Kjevo je kod kuće bio bolji od Katanije (2:0), dok su bodove podijelili Udineze i Atalanta (1:1).

Juventus - Torino 1:0 (Teves 30)

Inter - Kaljari 1:1 (Rolando 52 - Pinilja (penal) 40)

Sampdorija - Milan 0:2 (Tarabt 12, Rami 58)

Udineze - Atalanta 1:1 (Di Natale 71 (penal) - Brivio 24)

Kjevo - Katanija 2:0 (Tero 38 (penal), Rigoni 68)

Livorno - Verona 2:3 (Paulinjo 72, Greko 73 - Janković 34, Romulo 41, Toni 45+1)

Lacio - Sasuolo 3:2 (Radu 37, Klose 74, Kandreva 83 - Flokari 72, Floro Flores 79)