Povreda Jovetića u pobjedi Sitija, Čelzi i dalje prvi

Crnogorski reprezentativac je igru ušao u 56. minutu, ali je morao da izađe samo 13 minuta kasnije, jer je povrijedio zadnju ložu
94 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 22.02.2014. 20:09h

Mančester siti je savladao Stouk i zadržao korak za vodećim Čelzijem, ali je izgubio Stevana Jovetića - crnogorski reprezentativac je igru ušao u 56. minutu, ali je morao da izađe samo 13 minuta kasnije.

Nakon šuta sa 20-ak metara se uhvatio za nogu i ustupio mjesto Haviju Garsiji, jer je povrijedio zadnju ložu.

Samo 60-ak sekundi poslije te zamjene, "građani" su riješili meč. Aleksandar Kolarov je odlično ubacio loptu sa lijeve strane, a Jaja Ture majstorski savladao Asmira Begovića.

Arsenal je lagano savladao Sanderlend sa 4:1, uz dva gola povratka u startnu postavu Olivijea Žirua i po jedan Tomaša Rosickog i Lorana Košijenija.

Ni na klupi nije bilo Mesuta Ozila, a Arsen Venger je novinarima rekao da je Njemac istegao list.

U prvom meču dana, Čelzi je u trećem od pet minuta nadoknade došao do minimalne pobjede protiv Evertona - Frenk Lampard je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, Džon Teri je ispružio nogu i prevario Tima Hauarda, iako ostaje dilema da li je dotakao loptu, ili je samo zasmetao Amerkancu koji je doprinio da lopta završi u mreži.

Odlučujući trenutak: Džon Teri u akciji koja je Čelzija donijela gol

Tek, ekipa Žozea Murinja je upisala tri važna i neophodna tri boda, zadržala lidersku poziciju i ostala u trci za titulu.

Prvu su šansu imali gosti u 11. minutu kada je Nejsmit odložio loptu za Osmana, koji je odlično šutirao, ali Čeh je bio na visini zadatka.

Nakon nekoliko šuteva sa distance, prvu najzreliju šansu za domaćina imao je Eto, čiji je udarac sa sedam-osam metara iskosa sa desne strane odbranio Hauard.

U finišu prvog poluvremena Miraljes je sa ivice kaznenog prostora loše zahvatio loptu.

"Plavci" su zaigrali još ofanzivnije u nastavku, a najava dobrih napada bio je šut Lamparda u 53. minutu.

Čeh je potom odbranio još jedan udarac Osmana, tri minuta kasnije, a onda je Hauard odbanio nezgodan udarac Azara, a u nastavku akcije dobro se postavio i poslije Ivanovićevog udarca sa četiri metra iskosa sa lijeve strane.

Ulaskom Toresa, Čelzi je postao još ofanzivniji, ali je gol došao tek u samom finišu meča...

Mančester junajted je u Londonu pobijedio Kristal Palas sa 2:0 u posljednjoj utakmici ovog kola.

"Crveni đavoli" su se namučili kako bi stigli do pobjede, a golove su postigli u drugom poluvremenu.

Prvo je Robin van Persi bio uspješan sa bijele tačke u 62. minutu, a sedam minuta kasnije u strijelce se upisao i Vejn Runi.