Juve na krilima Osvalda, Fiorentina završila posao

Dnjepar je golom nesuđenog pojačanja Liverpula, Jevgena Konoplanke, srušio Totenhem u Dnjepropetrovsku, dok je Dinamo Kijev na neutralnom terenu u Nikoziiji izgubio Valensije (0:2)
7 komentar(a)
Osvaldo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.02.2014. 22:38h

Debitantskim golom Argentinca Pabla Osvalda, te pogotkom Francuza Pogbe, Juventus je savladao turski Trabzonspor sa 2:0 u prvom meču šesnaestrine finala Lige Evrope.

Ekipa Antonija Kontea, koja je igrala bez povrijeđenog Mirka Vučinića, stvorila je puno šansi u debitantskom nastupu u drugom po rejtingu evropskom takmičenju, pa su Turci dobro prošli sa dva gola u mreži.

Ako Torinezi prođu u osminu finala, rival će im biti Fiorentina - "viola" je sa oporavljenim Stefanom Savićem završila posao protiv Esbjerga u Danskoj (3:1). Matri, Iličić i Akvilani iz penala srušili su domaćina već u prvom poluvremenu.

Trener Vićenco Montela je u nastavku pružio šansu i Marku Bakiću, koji je igrao od 65. minuta.

Dnjepar je golom nesuđenog pojačanja Liverpula, Jevgena Konopljanke, srušio Totenhem u Dnjepropetrovsku, dok je Dinamo Kijev na neutralnom terenu u Nikoziiji u finišu položio oružje protiv Valensije (0:2).

Austrijski Salcburg je očitao lekciju Ajaksu na “Amsterdam areni”, dok je bugarski Ludogorec šokirao Lacio u Rimu.

Svonski i Napoli odigrali su bez golova u Velsu u jednom od derbija večeri, pa će odluka o prolasku u narednu rundu pasti za sedam dana na "San Paolu".