Inter slavio u Firenci, Ikardi iz ofsajda srušio "violu"

Milanski tim slavio u gostima prvi put još od novembra prošle godine kada je bio bolji od Udinezea
Mauro Ikardi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.02.2014. 22:17h

Inter je pobijedio u Firenci i prekinuo katastrofalnu seriju na gostujućim terenima.

U renesansnom gradu je bilo 2:1 za milanski klub kojem je to prvi trijumf van "Đuzepe Meace" još od 3. novembra prošle godine i pobjede u Udinama od 3:0.

Od tada do večeras sastav Valtera Mazarija je povezao pet neuspjeha, od čega četiri poraza (i remi sa Bolonjom).

Inter je na "Frankiju" poveo golom Rodriga Palasija u 34. minutu, izjednačio je Huan Kvadrado u 47. nakon greške Samira Handanovića, a tri boda gostima donio je Mauro Ikardi - argentinski napadač je pogodio (istina iz ofsajda) deset minuta pošto je zamijenio zemljaka Dijega Milita.

"Crno-plavi" su imali nekoliko dobrih prilika da obezbijede trijumf (Palasio i Ikardi), a najbolje šanse za domaćina su u finišu propustili Josip Iličić i Alesandro Matri.

Navijači Fiorentine, u čijem sastavu nije bilo Stefana Savića zbog povrede, ovaj meč će pamtiti i po povratku na teren oporavljenog Marija Gomesa.