Merdović donio bod šampionu, Titogradu prija Danilovgrad, pobjeda Grblja, bez golova u Pljevljima

U nedjelju igraju Budućnost i Mornar
141 pregleda 0 komentar(a)
Luka Merdović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 11.08.2018. 18:04h

Dva kola, dva boda za šampiona - nakon remija sa Mornarom na svom terenu, Sutjeska je u drugom kolu igrala neriješeno sa Lovćenom u Kotoru, takođe 1:1.

Nikšićani mogu da budu zadovoljni bodom, jer su gubili od 23. minuta, kada je Goran Vujović iskoristio neopreznost odbrane i postigao drugi gol u sezoni. Vujović je prije sedam dana donio pobjedu svom timu nad Grblljem.

Sutjeska je pokazala karakter nakon primljenog gola, do zasluženog izjednačenja došla preko Luke Merdovića, a u finišu mogla i do preokreta.

Cetinjani su izdržali pritisak i proslavili bod, što je uspjeh za njih u duelima sa Sutjeskom. Tek treći put na posljednjih 11 utakmica su izbjegli poraz u duelu sa nikšićkim timom.

Prvu pobjedu ostvario je OFK Titograd i to u Danilovgradu, nad Iskrom 1:0.

Presudio je napadač domaćeg tima Stefan Milošević, koji je u 54. minutu reagovao kao centarfor, ali pogrešnom šesnaestercu - pogodio je svoju mrežu, nakon kornera Novovića.

Izabranici Igora Pamića u drugom poluvremenu su bili bolji rival, mogli da slave i ubjedljivije. OFK Titogradu, ranije Mladosti, prijaju gostovanja u Danilovgradu - bila je to četvrta pobjeda nad Iskrom u gostima, uz dva remija, na posljednjih šest mečeva.

Tim Aleksandra Nedovića je, s druge strane, bez bodova nakon 180 minuta, a obje utakmice izgubiio je na domaćem terenu, od klubova iz Podgorice. U prvom kolu u Danilovgradu je slavila Budućnost.

Rudar i Zeta odigrali su meč bez golova. Nakon loših 45 minuta, u nastavku je bilo dosta uzbuđenja i šansi.

Domaći tim je imao prvu, preko Janketića čiji je udarac zaustavljen na gol liniji.

Zeta je do kraja propustila dva zicera. Nikola Krstović je u 65. minutu promašio ono što se ne promašuje - sa dva metra je prebacio prazan gol.

Desetak minuta kasnije Danilo Pešukić je izgbjegao ofsajd, izašao sam ispred Radovića, ali je golman Rudara odlično reagovao.

Rudar i Zeta su bez gola poslije dva kola, a pet od posljednjih šest njihovih međusobnih duela završeno je 0:0.

Grbalj je reagovao nakon poraza u prvom kolu od Lovćena i osvojio bodove u Petrovcu.

Pobjedu izabranicima Veska Steševića donio je nekadašnji kapiten Petrovca Zdravko Dragićević.

Tragičar domaćeg tima bio je Aleksandar Vujačić, koji je u 62. minutu promašio penal, a u posljednjim trenucima meča i posljednju veliku šansu.

Rudar – Zeta 0:0 kraj

Lovćen - Sutjeska 1:1 kraj