Čelsi igrao po notama Kantea, Totenhem ubjedljiv, bolan start Fulama

Na otvaranju sezone, Mančester junajted je sinoć savladao Lester 2:1
61 pregleda 0 komentar(a)
kante, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.08.2018. 18:35h

Mauricio Sari pobjedom je debitovao u Premijer ligi, na klupi Čelsija - "plavci" su protutnjali kroz Hadersfild 3:0.

Ngolo Kante je držao čas fudbala i borbenosti, a upisao se i u strijelce u 34. minutu.

Do kraja su pogađali i Žoržinjo iz penala u 45. i Pedro u 80. minutu.

Slaviša Jokanović i Fulam su osjetili razliku između Čempionšipa i elite. Londonski klub je potrošio preko 100 miliona eura na pojačanja, očekivalo se slavlje na "Krejvn kotidžu", ali je u malom gradskom derbiju Kristal palas bio neumoljiv - 2:0.

Džefri Šlup je u finišu poluvremena efektno pogodio za 1:0, a konačan rezultat postavio je Vilfrid Zaha.

Nije bilo iznenađenja na startu subotnjeg programa prvog kola Premijer lige - Totenhem je u gostima savladao Njukasl 2:1.

"Sparsi" su poveli u osmom minutu. Nakon kornera Eriksena i udarca Sančesa, Jan Vertongen je glavom skrenuo loptu, koja je prešla liniju za tačno devet milimetara.

Brzo je Njukasl reagovao i efektnim golom Hoselua poravnao.

Do poluvremena Dele Ali je glavom na centaršut Orijea, postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Mogao je domaćin do izjednačenja u finišu, protiv umornog Totenhema, ali je pokušaj Rondona zaustavila prečka.

Hari Kejn, vedeta Totenhema, nastavio je nesvakidašnju tradiciju - ni na 14. meču u avgustu nije postigao gol.

Uzbudljiv meč odigrali su Vulverhempton i Everton.

Gosti su dva puta vodili golom sjajnog Brazilca Rišarlisona, koji je stigao iz Votforda za 45 miliona eura, a Volvsi, povratnici u Premijer ligu nakon šest godina, došli do boda, golovima Rubena Nevsa i Himenesa - 2:2.

Gosti su od 40. minuta imali igrača manje, nakon isključenja Džagielke.

Votfiord je bio siguran na svom terenu protiv Brajtona 2:0 (dva gola Argentinca Roberta Pereire), dok je Bornmut golovima Rajana Frejzera i Kaluma Vilsona savladao povratnika Kardif 1:0.

Na otvaranju sezone, Mančester junajted je sinoć savladao Lester 2:1.