Maksi Lopes i Miha srušili Đenovu

Sampdorija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.02.2014. 23:17h

Gradski derbi je pripao Sampdoriji - tim Siniše Mihajlovića je u jednom od najvrelijih sudara u Seriji A savladao Đenovu sa 1:0 u posljednjoj utakmici 21. kola.

Junak je bio ujedno i momak koji je debitovao - jedini gol na utakmici postigao je Maksi Lopes u 24. minutu nakon asistencije Edera, pokretača svih akcija Sampdorije.

Mihajlović je, s druge strane, tako prvi put pobijedio u jednom gradskom derbiju kao trener nakon što je upisao i sve pobjede u istima u karijeri i kao fudbaler.

Miha je definitivno preporodio Sampdoriju nakon što je zamijenio Delija Rosija.

Ekipa je pod njegovom komandom u 11 utakmica upisala pet pobjeda, četiri remija i dva poraza.

Sampdoporija je jedina dva poraza upisala od Juvea i Rome (od "vučice" u Kupu).