Arsenal sa vrha gleda derbi, samo bod za Liverpul

Arsenal nije blistao u gradskom derbiju protiv Kristal Palasa, utakmicu je dobio na rutinu i individualnu klasu
3 komentar(a)
Ažurirano: 02.02.2014. 18:21h

Fudbaleri Arsenala slomili su Kristal Palas u drugom poluvremenu, pa će sa udobne prve pozicije gledati sjutrašnji derbi kola, možda i cijele sezone, okršaj Mančester sitija i Čelzija na “Etihadu”.

Arsen Venger navija za Čelzi, a ne bi mu smetao ni remi - “tobdžije” bi u tom slučaju ostale na prvoj poziciji pred paklenu seriju derbija, gostovanje Liverpulu te okršaj sa Mančester junajtedom na svom stadionu (nakon toga čeka ih dvomeč sa Bajernom u Ligi šampiona i još jedan duel sa Liverpulom u FA Kupu).

Arsenal nije blistao u gradskom derbiju protiv Kristal Palasa, utakmicu je dobio na rutinu i individualnu klasu - povratnik Aleks Okslejd-Čembrlen iskoristio je sjajnu asistenciju Kasorle i vrhunski pas Žirua da sa dva gola u nastavku vrati osmjeh na lice Arsenu Vengeru nakon očajno obavljenog posla u prelaznom roku (jedino pojačanje, Kalstrom, stigao je povrijeđen).

Liverpul je prethodno osvojio su samo bod na gostovanju Vest Bromiču u Birmingemu (1:1), čime je dodatno zaostao za tri vodeće ekipe.

“Redsi” su poveli u 24. minutu golom Staridža, kome je sjajno asistirao Luis Suares.

Domaćin je izjednačio u 67. minutu preko Aničebea, nakon katastrofalne greške Kolo Turea.

"Razočaran sam, trebalo je da osvojimo tri boda. Imali smo sve - igru, šanse, postigli smo odličan gol, kontrolisali stvari. Onda smo primili gol nakon velike greške i nismo mogli da se oporavimo, utakmica je do kraja bila izjednačena", istakao je Brendan Rodžers, trener Liverpula.

Interesantno da je ovo prvi remi između Liverpula i Vest Bromiča nakon 30 godina.

1. Arsenal 24 17 4 3 47:21 55
2. Mančester siti 23 17 2 4 68:26 53
3. Čelzi 23 15 5 3 43:20 50
4. Liverpul 24 14 5 5 58:29 47
5. Everton 24 12 9 3 37:25 45
6. Totenhem 24 13 5 6 31:32 44
7. Mančester junajted 24 12 4 8 39:29 40
8. Njukasl 24 11 4 9 32:31 37