Poraz Fiorentine, Milan remizirao sa Torinom

Adil Rami, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.02.2014. 22:18h

Fiorentina se okliznula na Sardiniji - Kaljari je slavio sa 1:0 pogotkom Maurisija Pinilje iz penala u prvom poluvremenu.

Trener "viole" Vinćenco Montela nije bio zadovoljan suđenjem jer arbitri dozvoljavaju ekipama da budu grube.

"Kaljari se od trenutka kada je poveo odlučio da nam „zabrani” da igramo fudbal. To je u redu, ali arbitri načinom suđenja favorizuju prljavu igru. Kažem to javno, u Italiji izgleda tako stvari funkcionišu", rekao je bijesni Montela.

Fiorentini se nije isplatila ni promjena formacije (igrala s četvoricom igrača u posljednjoj liniji, Stefan Savić bio na terenu 90 minuta).

"Poraz je prihvatljiv ako naučimo iz njega. Jednostavno nismo bili pravi tim", dodao je Montela.

A Milan nije pobijedio prvi put sa Klarensom Sedorfom na klupi u prvenstvu.

Nakon dvije pobjede (protiv Verone i Kaljarija) "rosoneri" nisu mogli više od remija kod kuće protiv Torina.

"Bikovi" su poveli u 18. minutu preko Ćira Imobilea nakon što se driblingom "izludio" Danijelea Boneru, a konačan rezultat je potpisao Adil Rami početkom drugog poluvremena.

Crnogorski internacionalan Marko Vešović nije bio u protokolu za ovaj meč.

Milan - Torino 1:1 (Rami 50 - Imobile 18)

Kaljari - Fiorentina 1:0 (Pinilja (penal) 39)

Bolonja - Udineze 0:2 (Di Natale (penal) 15, Lopes 90+2)