Šalke savladao Volfsburg, pobjeda Bajera

Šalke je tako upisao drugi vezani trijumf u 2014. a do njega su ga vodili Felipe Santana i Kevin-Prins Boateng
Boateng, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.02.2014. 19:52h

Derbi kola između Šalkea i Volfsburga je pripao domaćinu - tim iz Gelzenkirhena je slavio sa 2:1 i tako preuzeo četvrto mjesto od Borusije iz Menhengladbaha koja je izgubila u Hanoveru.

Šalke je tako upisao drugi vezani trijumf u 2014. a do njega su ga vodili Felipe Santana i Kevin-Prins Boateng koji je pogodio devet minuta prije kraja poslije izjednačenja Maksimilijana Arnolda.

"Igrali smo protiv jakog protivnika koji nam je stvorio određene probleme. Treba imati u vidu i da smo bili oslabljeni, zato je ovaj rezultat za nas jako dobar", rekao je trener Šalkea Jens Keler.

Štutgart je u srijedu pao u sudijskoj nadoknadi protiv Bajerna, a slično je bilo i u duelu sa Bajerom - pogodak Erena Derdijoka u 84. minutu donio je "farmaceutima" tri boda, iako su već nakon 12 minuta gubili (pogodak Morica Lajtnera).

"Nismo dobro otvorili meč, ali smo podizali nivo igre kako je vrijeme odmicalo, što nam je nedostajalo protiv Frajburga i Verdera. Zadovoljan sam pobjedom, ali opet smo mnogo oscilirali", kazao je trener tima iz Leverkuzena Sami Hipija.

Augsburg je bio bolji od Verdera, Hofenham od Hamburgera, dok je Majnc savladao Frajburg.

Augsburg - Verder 3:1 (Verner 11, Altintop 49, Han 55 - Kalsen-Braker (autogol) 3)

Šalke - Volfsburg 2:1 (Santana 9, Boateng 81 - Arnold 65)

Hofenhajm - Hamburger 3:0 (Firmino 4, Zele 44, Bek 60)

Majnc - Frajburg 2:0 (Jo-Ho 24, Ja-Čeol 86)

Bajer - Štutgart 2:1 (Kisling 26, Derdijok 84 - Lajtner 12)

Hanover - Borusija M. 3:1 (Rudnjevs 57, Dijuf 82, 90 - Mlapa 84)