Majstorija Alkantare, Bajern u nadoknadi srušio Štutgart

Bajern slavio sa 2:1 u Štutgartu spektakularnim "makazicama" Tijaga Alkantare u trećem minutu sudijske nadoknade
60 pregleda 2 komentar(a)
Pizaro, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.01.2014. 21:36h

Zaostali meč Bundeslige neočekivano je ponudio dramu - Bajern je srušio Štutgart u posljednjem minutu sudijske nadoknade (2:1) majstorskim golom Tijega Alkantare, Gvardiolinog pojačanja iz Barselone!

"Švabe" su povele u 29. minutu golom Vedada Ibiševića, pa je evropski i njemački prvak u nastavku morao da juri zaostatak.

U nastojanju da izjednači, Gvardiola je uveo oba "teška" napadača, Klaudija Pizara i Marija Mandžukića.

Upravo je Pizaro u 76. minutu sjajnim udarcem glavom, na centaršut Alkantare, izjednačio na 1:1, pa su Bavarci mogli da krenu u završni juriš.

U nadoknadi vremena, Alkantara je spektakularnim "makazicama" na centaršut Rafinje utiašao "Mercedes-benz arenu" i doveo Bavarce na ove sezone rekordnih plus 13 u odnosu na Bajer Leverkuzen.

Trećeplasirana Borusija Dortmund ima 17 bodova manje.