Roma bolja od Verone, remi Fiorentine sa Đenovom

Nadu Veroni vratio je u 49. minutu Emil Halfredson, ali je stvari na svoje mjesto vratio najbolji akter meča Žervinjo
Roma, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.01.2014. 22:12h

Trećom pobjedom zaredom u Seriji A, 5. uključujući i Kup Italije, Roma je smanjila zaostatak za Juventusom koji se prije dvije noći okliznuo protiv Lacija.

Nakon trijumfa "vučice" na teškom terenu u Veroni (3:1) "vučica" je na koliko toliko podnošljivih šest bodova minusa u odnosu na najjači italijanski tim u ovom trenutku...

Roma je čini se taman za dva gola bila bolja od domaćina, a rimsku ekipu je predvodio fenomenalni Žervinjo - napadač iz Obale Slonovače je prvo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena spojio s golom Adema Ljajića, a onda je i sam u nastavku vratio prednost nakon što je prevario dva čuvara i sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu.

Verona ni kod 1:1 ni kod 1:2 nije mogla da parira, a tačku na meč je stavio Franćesko Toti iz penala u 82, koji je čini se prestrogo dosuđen nakon kontakta Vasilisa Torosidisa i Alehandra Gonsalesa.

"Sedmica za nama je dokazala da možemo da se nosimo sa Juventusom i da imamo šanse za Skudeto. Takođe, smanjili smo minus za dva boda, što nije mala stvar, ali i dalje se zna ko je favorit. Mi ćemo pratiti situaciju i nećemo se predati", rekao je trener Rome Rudi Garsija.

Toti, koji je postigao 231. pogodak u Seriji A u karijeri, veličao je partiju Žervinja:

"Može da uradi šta god hoće i kada god hoće. Nevjerovatno je moćan fudbaler", jasan je kapiten Rome.

Milan je slavio i drugi put zaredom pod komandom Klarensa Sedorfa u prvenstvu, s tim što je ova pobjeda bila još teža nego ona prošle nedjelje veče protiv Verone.

"Rosoneri" su, naime, gubili do 87. minuta (Marko Sau iskoristio veliku grešku golmana Marka Amelije), ali su Mario Baloteli i Đampaolo Pacini za svega dva minuta preokrenuli na Sardiniji.

"Srećan sam, prije svega zbog momaka koji jako žele da napreduju i pokažu da imaju kvalitet. Ova pobjeda će nam sigurno podići moral, najviše zbog načina na koji smo do nje došli", istakao je Sedorf.

A, kakva je situacija u Interu dovoljno govori i meč sa Katanijom, ekipom koja do danas van Sicilije nije osvojila nijedan jedini bod.

Na kraju je bilo 0:0 u duelu u kojem je domaćin bio predaleko od trijumfa.

"Ova sedmica je zbog svega što se dešavalo u prelaznom roku bila teška za nas. I, nažalost, igrači su osjetili veliki pritisak, to se odrazilo na igru. Ni navijači nam nisu pomogli, na tribinama nije bilo entuzijazma, kao da se igralo bez prisustva publike", rekao je trener Valter Mazari.

Duel na "Meaci" je, inače, protekao u protestima navijača protiv čelnika (u prvom redu Marka Branke i Marka Fasonea), a na tribinama je bio i predsjednik Erik Tohir.

Kako je najavljeno, Indonežanin bi sjutra trebalo da se sastane sa predsjednikom Juventusa Andreom Anjelijem i da pregovaraju oko dolaska na pozajmicu Mirka Vučinića.

Fiorentini je i het-trik Alberta Akvilanija bio nedovoljan da upiše trijumf protiv Đenove i približi se Napoliju na samo bod.

Na "Artemio Frankiju" je bilo 3:3, a Đenovljani su do remija stigli pogotkom De Maja u 77. minutu.

Verona - Roma 1:3 (Halfredson 49. - Ljajić 45+1, Žervinjo 60, Toti (penal) 82)

Torino - Atalanta 1:0 (Ćerći (penal) 59)

Sampdorija - Bolonja 1:1 (Gabjadini 62 - Dijamanti (penal) 90)

Inter - Katanija 0:0

Kaljari - Milan 1:2 (Sau 28 - Baloteli 87, Pacini 88)

Livorno - Sasuolo 3:1 (Greko 4, Paulinjo 11, Benasi 26 - Berardi (penal) 28)

Parma - Udineze 1:0 (Amauri 35)

Fiorentina - Đenova 3:3 (Akvilani (penal) 33, 42, 57 - Đilardino (penal) 27, Antonini 34, De Majo 77)