Šampion imao problema sa Sampdorijom, ali ostvario trijumf koji ga i dalje drži daleko od pratilaca (osam bodova od "vučice")
2 komentar(a)
Pol Pogba, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.01.2014. 22:25h

Juventus ne pamti kada je posljednji put primio dva gola u prvenstvu, ali u Italiji zaista treba da se dogodi nevjerovatno loša noć "stare dame" da bi igubila bodove.

Sampdorija je na "Juventus areni" postigla dva pogotka, stvorila je više problema šampionu u odbrani nego svi velikani ove sezone i to je bilo dovoljno samo za dobar utisak ekipe Siniše Mihajlovića - tim Antonija Kontea je slavio sa 4:2 i upisao 12. trijumf zaredom u Seriji A.

Juve je posljednji put primio dva pogotka ili više kada je ujedno i posljednji put poražen.

Bilo je to 20. oktobra prošle godine u Firenci - Fiorentina je od 0:2 za nepunih 15 minuta došla na 4:2 i taj poraz je, gledajući iz ove perspektive, samo naljutio torinski tim...

A večeras, Juve je vodio sa 2:0 i 3:1, nakon čega je dozvolio veoma neugodnoj Sampdoriji da se vrati golom Manola Gabjadinija u 70. minutu, ali je sve dileme već u 78. otklonio nevjerovatni Pol Pogba evrogolom sa dvadesetak metara.

Mirko Vučinić nije bio nijedna od tri Konteove izmjene (ušli su i Fabio Kvaljarela i Sebastijan Đovinko).

Ko zna, možda je i to jasan znak da je transfer vjerovatno u Arsenal) na pomolu.

Kiks Juventusa nikako da dočeka Roma, pa je razlika i dalje velikih osam bodova.

Rimljani su u laganom ritmu slavili protiv Livorna sa 3:0 u meču u kojem je ponajbolji igrač bio golman Toskanaca Franćesko Bardi.

Mladić koji je u Livornu na pozajmici iz Intera je u prvom poluvremenu činio čuda, ali je bio nemoćan kod pogodaka Matije Destra, Kevina Strotmana i u nastavku Adema Ljajića.

"Zadovoljan sam pobjedom i igrom, s tim što smo mogli da postignemo još koji gol", kazao je trener "vučice" Rudi Garsija i najavio pojačanje Mišela Bastosa, za kojeg se vjerovalo da je najbliži Napoliju.

"Nije sve gotovo, ali pregovori idu u dobrom smjeru. On je igrač koji može da igra na više pozicija", istakao je Garsija.

Juventus - Sampdorija 4:2 (Vidal 19, 41 (penal), Ljorente 24, Pogba 78 - Barzalji (autogol) 38, Gabjadini 70)

Roma - Livorno 3:0 (Destro 6, Strotman 36, Ljajić 78)