Arsenal i Siti nastavili šampionsku trku, Liverpul do boda sa penala

Arsenal i Mančester siti su nastavili trku za titulu u Premijer ligi.

Arsenal je ostao lider, pošto je, u 22. kolu, kod kuće pobijedio Fulam sa 2:0.

Najzaslužniji za novi trijumf londonskih "tobdžija" bio je dvostruki strijelac, Španac Santi Kazorla.

Prvi pratilac Mančester siti je kao domaćin slavio protiv Kardifa sa 4:2.

Poslije uvodnog gola Edina Džeka, izjednačio je za goste Kreg Nun. Ipak, u nastavku utakmice Hesus Navas, Jaja Ture i Serhio Aguero obezbijedili su "građanima" ubjedljivu pobjedu.

U ekipi Sitija nije bilo Stevana Jovetića.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Kristal Palas koji je kod kuće savladao Stouk Siti sa 1:0 zahvaljujući pogotku Džejsona Pančona.

U posljednjem meču dana, Liverpul nije mogao bolje od remija sa Aston Vilom (2:2).

"Crveni" su uz dosta sreće stigli do boda pošto su u jednom trenutku imali dva gola zaostatka.

Andreas Vajman je u 25. minutu doveo Liverpul u vođstvo, a 12 minuta kasnije Kristijan Benteke donio je novu radost navijačima gostiju.

Ipak, u posljednjim trenucima prvog poluvremena Danijel Staridž je smanjio zaostatak Liverpula.

U 52. minutu glavni sudija je procijenio da je golman Aston Vile u duelu sa Luisom Suarezom napravio prekršaj, a bod Liverpulu sa bijele tačke osigurao je Stiven Džerard.

Do kraja meča rezultat se više nije mijenjao...

"Zaslužili su bod. Mi nismo bili dovoljno dobri u prvom poluvremnu. Pokazali smo dobar karakter kad smo se vratili, ali gledajući sve ukupno ovo je fer rezultat. Očekivali smo da će biti dobri u kontranapadima, ali su bili bolji nego što smo očekivali. Problem je što će navijači biti razočarani jer smo pokvarili besprijekoran učinak na Enfildu... Nije vrijeme za paniku i dalje ćemo nastaviti da se borimo da budemo među prve četiri ekipe", rekao je kapiten Liverpula Stiven Džerard.

Sanderlend - Sautempton 2:2

Borini 32, Džonson 71 - Rodrigez 4, Lovren 31.

Arsenal - Fulam 2:0