Čelzi preuzeo vrh tabele, Junajted prekinuo seriju poraza

Dvije sjajne solo akcije, Azara i Toresa, bile su dovoljne Čelziju da u gostima savlada Hal 2:0, u prvom meču 21. kola Premijer lige
80 pregleda 1 komentar(a)
Eden Azar, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.01.2014. 19:52h

Dvije sjajne solo akcije, Azara i Toresa, bile su dovoljne Čelziju da u gostima savlada Hal 2:0, u prvom meču 21. kola engleske Premijer lige.

Zahvaljući petom uzastopnom trijumfu, Čelzi će prenoćiti na vrhu tabale, pošto Arsenal i Mančester siti svoje utakmice igraju sjutra.

Gosti su otpor Hala slomili u drugom poluvremenu. "Plavce" je u vođstvo doveo Eden Azar u 56. minutu poslije odličnog prodora i šuta sa ivice kaznenog prostora, a konačan rezultat postavio je Fernando Tores u finišu susreta.

Seriju od tri poraza, računajući i FA kup, prekinuo je Mančester junajted koji je kući bio bolji od Svonsija 2:0, i ostao na sedmom mejstu na tabeli.

"Đavoli" su se tako revanširali Svonsiju za nedavni poraz u utakmici FA kupa.

Izabranici Dejvida Mojesa do pobjede su došli golovima Valensije u 47. i Velbeka u 59. minutu.

Bivši reprezentativac Srbije Nemanja Vidić večeras je upisao 200. premijerligaški start u dresu Junajteda.

Totenhem je na svom terenu terenu porazio gradskog, londonskog rivala Kristal Palas sa 2:0. Tvorci pobjede bili su Kristijan Eriksen i Džermejn Defo.

Borbu za plasman u Ligu šampiona nastavio je i Everton koji je istim rezultatom na svom terenu savladao Norič, a golove su postigli Geret Beri i Kevin Miraljas.

Sanderlend je u gostima deklasirao londonski Fulam sa 4:1, uz het-trik Adama Džonsona.

Everton doveo Mekgidija

Reprezentativac Republike Irske Ejden Mekgidi karijeru će nastaviti u Evertonu.

Mekgidi je u Everton došao iz moskovskog Spartaka, a sa klubom iz Liverpula potpisao je ugovor na četiri i po godine.

On je tokom karijere igrao za Seltik sa kojim je osvojio četiri titule prvaka Škotske i po dva Kupa i Liga kupa.

Za reprezentaciju Republike Irske odigrao je 63 utakmice i postigao tri gola.

Kardif doveo još jednog Norvežanina

Dosadašnji fudbaler norveškog Moldea Mats Meler Deli potpisao je ugovor sa Kardifom.

On je drugi Norvežanin koji je došao u Kardif otkako je tu ekipu preuzeo novi trener Ole Gunar Solskjer. Prije Delija, u Kardif je došao Magnus Volf Ejkrem.

Deli i Ejkrem su svojevremeno bili članovi omladinske škole Mančester junajteda. Solskjer ih je dobro upoznao dok je bio menadžer rezervnog tima Junajteda.

Deli ima 18 godina, igra na sredini terena, a za Molde je ove sezone zabilježio 12 nastupa.

Njegova nova ekipa, Kardif trenutno zauzima 18. mjesto na tabeli Premijer lige sa 18 bodova, jednim manje od Sanderlenda i Kristal Palasa koji dijele posljednju poziciju.

Hal - Čelzi 0:2