Juventus srušio Romu, Skudeto na vidiku

Juventus je savladao Romu, a konačnih 3:0 postavio je Mirko Vučinić iz penala u 77. minutu
10 komentar(a)
Mirko Vučinić, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.01.2014. 22:08h

Roma je doživjela prvi poraz u sezoni i time se prakktično oprostila od sna o Skudetu - Juventus je u velikom derbiju upisao 10. uzastopnu pobjedu (3:0) i pobjegao najbližem pratiocu osam bodova.

"Vučica" je bolje otvorila meč, imala nekoliko šansi, ali je Juve iz prve akcije stigao do vođstva, nakon što je Arturo Vidal na asistenciju Karlosa Tevesa u 17. minutu zatresao mrežu Morgana de Sanktisa.

I to je bilo to - mašina Antonija Kontea je do kraja lako čuvala svoj gol, a još dva puta je pogodila. Na 2:0 je povisio Leonardo Bonući u 48. minutu, da bi konačnih 3:0 postavio Mirko Vučinić iz penala u 77. minutu.

Kapiten Crne Gore je mogao da pogodi i iz igre, ali mu je Lenadro Kastan rukom skinuo loptu sa glave i zaradio crveni karton, samo 60 sekundi nakon što je na hlađenje morao i Danijele de Rosi.

Arturo Vidal je htio da izvede jedanaesterac, ali ga je Vučinić zamolio da mu da loptu. Čileanac je to uradio, a Mirko dao tek drugi gol u Seriji A ove sezone.

Zbog povreda je, međutim, igrao samo 326 minuta u osam utakmica. Protiv svog bivšeg kluba je nastupio u posljednjih pola sata, kada je zamijenio povrijeđenog Tevesa.

Fiorentina je golom Gonsala Rodrigesa u 66. minutu dobila derbi Toskane protiv Livorna (1:0), ali je izgubila Đuzepea Rosija, koji je povrijedio koljeno. Pregledi će ustanoviti kolika će biti pauza.

U prvom meču dana, u kojem su se sastali Kjevo i Kaljari, nije bilo golova. Tragičar je bio vezista gostiju Maurisio Pinilja, koji je u 66. minutu loptu iz penala poslao preko gola.

Juventus - Roma 3:0Vidal 17, Bonući 48, Vučinić 77. (penal)

Fiorentina - Livorno 1:0Rodriges 66.

Kjevo - Kaljari 0:0