Het-trik Sančesa za laganu pobjedu Barse, Sosijedadu baskijski derbi

Već u 7. minutu utakmice sa Elćeom, 25-godišnji Čileanac je postigao svoj 10. gol u Primeri ove sezone, a do kraja meča je dodao i 11. i 12.
1 komentar(a)
Pedro Rodriges i Aleksis Sančes, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.01.2014. 21:28h

Aleksis Sančes je doveden kao veliko pojačanje iz Udinezea, ali je tek ove sezone počeo da pokazuje zašto ga je Barselona platila 26 miliona eura (plus 11 u bonusima) prije dvije i po godine.

U listu strijelaca se upisao Pedro Rodriges, koji je tako stigao do kote 11. Pobjeda "blaugrane" je mogla da bude i ubjedljivija, ali je Ćavi Ernandes iz penala promašio čitav gol.

Barsa se tako izjednačila na čelu tabele sa Atletiko Madridom, koji je nakon 18 kola takođe skupio 49 bodova. Za subotu je na "Visente Kalderonu" zakazan obračun lidera...

Real Madrid, koji sada kasni osam bodova za najvećim i gradskim rivalom, sjutra dočekuje Seltu.

U baskijskom derbiju, Real Sosijedad je u San Sebastijanu savladao četvrtoplasirani Atletik Bilbao (2:0) i prišao mu na samo bod zaostatka.

Barselona - Elće 4:0