Pobjeda Junajteda otvorila Boksing dej

Hal vodio sa 2:0 u 13. minutu, Mančester junajted preokrenuo i autogolom Čestera u 66. minutu zabilježio vrijednu pobjedu
2 komentar(a)
Mančester junajted, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.12.2013. 16:50h

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su danas na gostovanju ekipu Hal Siti sa 3:2 u prvom meču 18. kola Premijer lige.

Prvi meč u nizu utakmica koje se tradicionalno igraju poslije Božića, na praznik, "Boksing dej", mnogo bolje je počeo Hal i do 13. minuta je vodio sa 2:0.

Prvi gol za domaćina postigao je Džejms Čester u četvrtom minutu, a na 2:0 je povisio Dejvid Mejler u 13.

Ipak, vrlo brzo su izabranici Dejvoda Mojs uspjeli da neutrališu tu prenost. Prvo je u 19. minutu, poslije kornera Vejna Runija, Smoling glavom smanjio na 2:1, da bi Runi odličnom golom u 26. minutu izjednačio na 2:2.

Konačan rezultat djelo je igrača Hala. Čester je, poslije mreže Junejteda u prvom poluvremenu, u 66. minutu pogodio i svoju mrežu i tako donio pobjedu Mančesteru.

Nakon ove pobjede, Mančester je šesti na tabeli Premijer lige sa 31 bodom, dok je Hal 12. sa deset bodova manje.