Palasio majstorijom riješio milanski derbi

Rodrigo Palasio je u 86. minutu petom fenomenalno proslijedio loptu u mrežu nakon dodavanja Fredija Guarina i "zapalio" atmosferu na "Đuzepe Meaci"
73 pregleda 7 komentar(a)
Ažurirano: 22.12.2013. 22:10h

Interova sezona i dalje ima smisla, Milanova ga polako gubi nakon sinoćnjeg gradskog derbija - "crno-plavi" su slavili u okršaju dva posrnula giganta i opet uhvatili priključak za vrhom.

Kao i mnogo puta ove sezone Interov junak je bio Rodrigo Palasio koji je u 86. minutu magičnim dodirom petom matirao Kristijana Abijatija i "Meaca" je proključala, 80 hiljada navijača plus novi predsjednik Erik Tohir su konačno mogli da slave...

Palasiju je ovo tek drugi gol u karijeri protiv „rosonera”, nakon što je prvi dao igrajući za Boku juniors, ali ovaj svakako vrijedi dvostruko - popularnom štiklom je riješio derbi u Gradu mode desetim pogotkom u Seriji A ove sezone.

Ako bi se mjerilo po dešavanjima na terenu, Inter je zaslužio trijumf jer je u drugom poluvremenu (Milanu je pripalo prvo) stvorio tri zicer prilike baš preko Palasija (istakao se i Juto Nagatomo), gol je posljednjih 20 minuta "visio u vazduhu".

I "momak s repićem" je nakon tri odlične šanse ono pravo sačuvao za kraj, dodirom klase je iskoristio asistenciju Fredija Guarina i meč je bio gotov, Inter je otišao na novogišnju pauzu kad gazda u gradu.

Tim Valtera Mazarija je dobio na tempu ulaskom Matea Kovačića u drugom poluvremenu, a Milan je u finišu imao dobru priliku preko Marija Balotelija, ali je Samir Handanović u svom stilu odbranio.

"Ovo mi je najvažniji gol u karijeri, stigao je u pravo vrijeme, jer i ja kao osjećam umor kao cijela ekipa. Bio je ovo važan meč, nosio je pritisak i zato što je derbi i zato što smo bili u seriji slabijih rezultata. Sada smo mnogo mirniji", rekao je Palasio.

Trener Milana Masimilijano Alegri je čestitao napadaču Intera na sjajnom pogotku.

"Odlučio je sjajan gol. Samo pola sata smo bili u utakmici onako kako sam želio. Kasnije je Inter podizao ritam i nismo mogli da se snađemo", kazao je Alegri.

Juventus će u 2014. godinu ući kao sigurni lider italijanskog šampionata. U posljednjem meču u 2013. godini "stara dama" je pobijedila Atalantu u Bergamu sa 4:1 i otišla na pauzu sa sigurnih plus pet u odnosu na drugoplasiranu Romu.

Šampion je imao teško prvo poluvrijeme u Bergamu (rani gol Karlosa Tevesa, potom izjednačenje Maksija Moralesa), ali je u nastavku bio furiozan - Pol Pogba je već u 46. vratio prednost, koju su u finišu povrdili Fernando Ljorente i Arturo Vidal.

Atalanti za utjehu ostaje to što je zatresla mrežu Juvea, jer to nije uradio niko u posljednjih osam utakmica u Seriji A.

Četiri gola je dala i Roma na "Olimpiku" - stradala je Katanija (4:0), uz dva pogotka Mehdija Benatje, te po jedan Matije Destra i Žervinja.

Roma, dakle, kasni pet bodova za Juveom, a isto toliko koraka je ispred trećeplasiranog Napolija koji je sinoć remizirao u Kaljariju.

Fiorentina je golom Đuzepea Rosija u 82. minutu srušila Sasuolo, dok je Lacio potopljen u Veroni - domaćin je slavio sa 4:1.

Istim rezultatom je Torino pobijedio Kjevo, a Sampdorija i Parma su remizirale u Đenovi (1:1).

Inter - Milan 1:0 (Palasio 86)

Roma - Katanija 4:0 (Benatja 18, 59, Destro 55, Žervinjo 80)

Atalanta - Juventus 1:4 (Morales 15 - Teves 6, Pogba 46, Ljorente 75, 79)

Sampdorija - Parma 1:1 (Eder 44 - Lukareli 64)

Sasuolo- Fiorentina 0:1 (Rosi 82)

Torino - Kjevo 4:1 (Imobile 45+2, 65, Vives 80, Ćerći 90+3 - Tero 9)

Verona - Lacio 4:1 (Toni 5, 78, Iturbe 44, Romulo 63 - Bilja 27)

Bolonja - Đenova 1:0 (Dijamanti 57)