Bajern siguran, remi Borusije u Hofenhajmu

1 komentar(a)
Šaćiri, Foto: REUTERS
Ažurirano: 14.12.2013. 20:43h

U Minhenu se već slavi, Bajernu niko ne može da ugrozi Salataru. Posljednji u nizu rivala kojeg su Bavarci savladali bez problema u Bundes ligi je Hamburger - na "Alijanc areni" je bilo 3:1, za ukupno 14. pobjedu u 16 kola...

Mario Mandžukić u 42. i Mario Gece u 52. su riješili pitanje pobjednika, pa ni pogodak Lasoge u 87. minutu nije unio strah u ekipu Pepa Gvardiole.

Ali, vremena za još jedan gol je bilo dovoljno i, naravno, dao ga je Bajern - strijelac je bio Đerdan Šaćiri u sudijskoj nadoknadi.

Bajern trenutno uz meč više bježi Bajeru sedam bodova, dok je Borusija predaleko nakon remija u Hofenhajmu - "milioneri" su odigrali 2:2 (gubili sa 2:0) i nakon 16 kola imaju čak 14 bodova manje od aktuelnog šampiona.

Čast ekipe Jirgena Klopa u Hofenhajmu spasli su Pjer-Emerik Obamejang i Lukaš Pišček koji je u 67. minutu potpisao remi.

Hanover je preživio kod kuće protiv Nirnberga (3:3), iako je na poluvremenu gubio sa 3:0, dok je Majnc prekinuo seriju Borusije iz Menhengladbaha od sedam vezanih pobjeda i osvojio važan bod.

Augsburg - Braunšvajg 4:1 (Fereh (penal) 23, Han 30, 33, Altintop 75 - Erl 48)

Bajern - Hamburger 3:1 (Mandžukić 42, Gece 52, Šaćiri 90+3 - Lasoga 87)

Hanover - Nirnberg 3:3 (Bitenkur 60, Dijuf 87, 90+2 - Hloušek 30, Drmić 38, Nilson 43)

Hofenhajm - Borusija D. 2:2 (Šiplok 17, Foland 37 - Obamejang 44, Pišček 67)

Majnc - Borusija M. 0:0

Volfsburg - Štutgart 3:1 (Rodriges 38, Dijego 53, Perišić 78 - Verner 57)