Šestica Sitija protiv Arsenala, Čelzi ponovo prvi pratilac lidera

Mančester siti je deklasirao lidera Arsenala, nakon goleade, čak sa 6:3, i uključio se u šampionsku trku
63 pregleda 0 komentar(a)
Mančester siti, Foto: Beta AP
Ažurirano: 14.12.2013. 19:48h

Da pobjeda u gostima protiv, maltene, nepobjedivog Bajerna u Ligi šampiona nije bila slučajna, pokazao je današnji meč na "Itihadu" - Mančester siti je deklasirao lidera Arsenala, nakon goleade, čak sa 6:3, i uključio se u šampionsku trku.

U meču bez odbrana, domaćin je otpor Arsenala slomio u drugom poluvremenu golovima Fernandinja (50, 88) i Silve u 66. minutu, a strijelci za "građane" bili su Aguero i Negredo, kao i Jaja Ture koji je u nadokandi sudijskog vremena iz penala postavio konačan rezultat.

Dvostruki strijelac za klub iz Londona bio je Teo Volkot (31, 63) dok je defanzivac Mertezaker iskoristio prekid u 94. minutu i savladao Pantilimona.

Čelzi je savladao Kristal Palas sa 2:1 i učvrstio se na drugom mjestu na tabeli. "Plavci" su tako na najbolji način iskoristili kiks vodećeg Arsenala i došli na samo dva boda zaostatka za "tobdžijama".

Čelzi je do trijumfa ponovo došao uz mnogo muke, iako je poveo u 16. minutu preko Fernanda Toresa. Izjednačio je Maruan Šamak u 29. minutu, ali je iznenađenje spriječio Ramires koji je u 35. minutu pogodio mrežu gostiju.

"Ovaj klub ima pobjednički DNK, uvijek se bori za trofeje. To je i moj način rada. Jednostavno, potrebni su nam igrači sa takvim mentalitetom. Svi znamo da je ovo još uvijek tranzicioni period u stvaranju jake ekipe. Imamo nekoliko igrača starije generacije koji znaju kako se osvajaju trofeji, a tu je i dosta mladih, talentovanih igrača", rekao je Murinjo za klupski sajt.

Portugalski stručnjak dodao je da Čelzi ne može, kao većina drugih klubova, da čeka na rezultate, već se oni na Stamford Bridža zahtijevaju odmah.

"Moramo istovremeno da se borimo za titule i da pravimo ekipu, ne zaboravite da smo sada samo dva boda iza lidera na tabeli", dodao je trofejni trener.

Everton nastavlja da pruža sjajne partije, a večeras je na svom stadionu bio bolja od Fulama sa 4:1.

U jednom od derbiju ovog kola sjutra se od 17 sati u Londonu sastaju Totenhem i Liverpul.

Mančester siti - Arsenal 6:3

Aguero 14, Negredo 39, Fernandinjo 50, 88, Silva 66, Ture (penal) 90+6 - Volkot 31, 63, Mertezaker 90+4.

Kardif - Vest Bromvič Albion 1:0